Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Hydrobudowa Polska będzie odpowiadać za budowę Stadionu Narodowego

0
Podziel się:

Hydrobudowa Polska stanie na czele konsorcjum budującego stadion narodowy. Termin zakończenia budowy będzie przedłużony do 30 listopada.

Hydrobudowa Polska będzie odpowiadać za budowę Stadionu Narodowego
(www.msport.gov.pl)

*Hydrobudowa Polska stanie na czele konsorcjum budującego stadion narodowy. Termin zakończenia budowy będzie przedłużony do 30 listopada - poinformował premier Donald Tusk. *

Krzysztof Woch, rzecznik Hydrobudowy poinformował, że przejęcie przez spółkę funkcji lidera kontraktu nie zmieni udziału poszczególnych członków konsorcjum w wykonywanych pracach. Aneks do umowy na budowę stadionu będzie podpisany najpóźniej w przyszłym tygodniu. _ - Liderem przedsięwzięcia w ostatnich miesiącach będzie Hydrobudowa. Przyjęliśmy bezpieczny termin zakończenia wszystkich prac na 30 listopada. Nie będą przekroczone kwoty kontraktowe _ - powiedział Tusk.

- _ Konsorcjum pozostaje w tym kształcie w jakim było. To co jest dla mnie ważne to to, że mamy partnera, który jednoznacznie mówi zrobimy wszystko, aby nowy termin był terminem realistycznym, jest to partner, z którym znajdujemy wspólny język _ - dodał.

Krzysztof Woch, rzecznik Hydrobudowy, poinformował PAP, że w związku z przejęciem przez spółkę funkcji lidera konsorcjum nie zmieni się udział w pracach w porównaniu z pierwotną umową i nadal 50 proc. kontraktu będzie przypadało na Alpine, a 50 proc. na Hydrobudowę i PBG. Poinformował też, że podpisanie aneksu do umowy spodziewane jest do przyszłego tygodnia.

Narodowe Centrum Sportu szacowało niedawno, że w maju opóźnienie w budowie Stadionu Narodowego w Warszawie wynosiło około 16 proc., podczas gdy w styczniu było to około 5 proc. Prezes NCS Rafał Kapler informował wówczas, że PBG i Hydrobudowa nie zdążą ukończyć budowy Stadionu Narodowego w terminie. W związku z tym 1 czerwca NCS działając w imieniu i na rzecz Skarbu Państwa wezwało Generalnego Wykonawcę, Konsorcjum Alpine - Hydrobudowa - PBG, do natychmiastowego usunięcia w ciągu najbliższych 14 dni rażących naruszeń warunków umowy z dnia 4 maja 2009 roku.

NCS groziło wówczas wypowiedzeniem kontraktu i rozpoczęciem naliczania kar umownych, jeśli konsorcjum w ciągu 14 dni nie przedstawiłoby rzetelnego planu poprawy zaistniałej sytuacji.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)