Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hydrobudowa Polska wybuduje część A4

0
Podziel się

Polsko-irlandzkie konsorcjum z udziałem Hydrobudowy Polska oraz dwóch innych spółek z grupy PBG podpisało umowę na budowę 35 km autostrady A4.

Hydrobudowa Polska wybuduje część A4
(Imageegaml/iStockphoto)
bEiUZIxx

Polsko-irlandzkie konsorcjum z udziałem Hydrobudowy Polska oraz dwóch innych spółek z grupy PBG podpisało umowę na budowę 35 km autostrady A4, podała spółka w komunikacie. Wartość kontraktu 1,43 mld zł netto, z czego około połowa przypada na Hydrobudowę Polska.

_ 35-kilometrowy odcinek A4 zostanie wybudowany wspólnie z czołową irlandzką firmą SIAC Construction (lider konsorcjum) oraz spółkami z grupy PBG (Aprivią i PBG), do której należy też Hydrobudowa Polska. [...] Irlandzka i polska strona konsorcjum będą odpowiedzialne za wykonanie po 50% prac _ - czytamy w komunikacie.

_ Szczegółowy podział robót nie został jeszcze ustalony, ale spodziewamy się, że przychody naszej grupy z tego kontraktu mogą odpowiadać połowie jego wartości, a niewykluczone, że będą nawet większe. Biorąc pod uwagę względnie krótki, bo dwuletni termin realizacji tego odcinka A4, pierwszych wpływów z kontraktu można spodziewać się już w trzecim kwartale tego roku _ - powiedział wiceprezes i dyrektor finansowy spółki Jarosław Dusiło, cytowany w komunikacie.

bEiUZIxz

Budowany przez irlandzko-polskie konsorcjum odcinek autostrady A4 będzie mieć po dwa pasy ruchu w każdym kierunku (plus pasy awaryjne). Umowa obejmuje ponadto budowę m.in. 2 węzłów autostradowych, 10 mostów i 5 wiaduktów autostradowych, 10 wiaduktów drogowych, estakady nad Wisłoką, drogowego odcinka lotniskowego (DOL), 2 miejsc obsługi podróżnych (MOP) oraz stacji poboru opłat. Inwestorem jest rzeszowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, a projekt współfinansowany jest ze środków unijnych.

W czerwcu konsorcja z udziałem Hydrobudowy Polska podpisały umowy na budowę odcinków autostrady A1 między Toruniem i Strykowem (łącznie za 1,47 mld zł netto). W sumie spółka będzie zatem uczestniczyć w budowie niemal 100 km autostrad. HBP jest także w konsorcjum, które ma wybudować odcinek drogi ekspresowej S5, stanowiącej obwodnicę Bojanowa i Rawicza. Wartość tego projektu to ponad 777 mln zł netto, a do podpisania umowy powinno dojść wkrótce.

Hydrobudowa Polska miała 8,90 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2010 roku wobec 7,13 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 322,68 mln zł wobec 209,44 mln zł rok wcześniej.

bEiUZIya
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)