Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Hyperion liczy na przejęcie Dialogu przez grupę MNI

0
Podziel się

Hyperion nadal liczy na korzystne dla swojego głównego akcjonariusza – grupy MNI – rozwiązanie w sprawie przejęcia Telefonii Dialog.

Hyperion liczy na przejęcie Dialogu przez grupę MNI
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)
bDIrEmoR

Hyperion nadal liczy na korzystne dla swojego głównego akcjonariusza – grupy MNI – rozwiązanie w sprawie przejęcia Telefonii Dialog, wynika z wypowiedzi prezesa Roberta Kwiatkowskiego.

Dialog został wystawiony na sprzedaż przez KGHM, który poinformował, że decyzję w sprawie wyboru oferty podejmie po zakończeniu przez UOKiK postępowania w sprawie zgody na sprzedaż Polkomtela.

- _ Jako prezes Hyperiona, liczę na dobre rozstrzygnięcie dla MNI w sprawie Dialogu _ - powiedział Kwiatkowski. Dodał, że aktywa Hyperiona mogłyby być zabezpieczeniem, gdyby MNI finansowało transakcję długiem. Nie chciał jednak szerzej komentować transakcji, w której mógłby uczestniczyć właściciel 33 proc. akcji Hyperiona.

bDIrEmoT

Zobacz dzisiejsze notowania spółki MNI

Wcześniej media informowały, że MNI złożyło najwyższą ofertę na akcje Dialogu, a jej wartość jest zbliżona do 1 mld zł. Jednak później zarząd MNI wycofał się z planów ogromnej emisji akcji, która miała finansować to przejęcia i analitycy jako faworyta do przejęcia Dialogu wymieniają Netię.

Kwiatkowski zwrócił uwagę, że Dialog doskonale uzupełniałby się z aktywami MNI Telecom i Hyperiona zarówno pod względem oferty, jak i pokrycia geograficznego. - _ Są też inne synergie, np. należący do naszej grupy Lark mógłby dostarczać tablety i inny sprzęt dla abonentów Dialogu _ - powiedział Kwiatkowski.

Hyperion, w którym 33 proc. akcji ma grupa MNI, w I połowie roku zanotował zysk netto w wysokości nie mniejszej niż 4,0 mln zł wobec 1,1 mln zł przed rokiem, wynika ze wstępnych danych podanych przez firmę.

bDIrEmoZ

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży netto wyniosły co najmniej 31 mln zł wobec 18,9 mln zł przed rokiem, a wynik EBITDA wzrósł do co najmniej 7 mln zł wobec 5,4 mln zł rok wcześniej.

W skład grupy wchodzą: producent elektroniki użytkowej Lark, spółka medialna Telestar, firma e-commercowa Netshops.pl. Hyperion ma także 20 procent notowanego na NewConnect Mobini.

Inwestujesz na giełdzie? Skorzystaj z narzędzi Money.pl

bDIrEmpu
Źródło:
KOMENTARZE
(0)