Notowania

hyp
28.12.2012 08:25

Hyperion wykona znaczący projekt w małopolsce

Hyperion zrealizuje projekt o wartości ok. 130 mln zł netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(wyrls/sxc.hu)

Hyperion zrealizuje projekt Małopolska Sieć Szerokopasmowa o wartości ok. 130 mln zł netto.

W efekcie powstaną szerokopasmowe sieci światłowodowe o długości 3 tys. km.

_ Wartość projektu to ok. 130 mln zł netto, z uwzględnieniem dofinansowania unijnego na poziomie ok. 60 mln zł _ - podano w raporcie.

W czwartek 27 grudnia odbyło się spotkanie prezesa Hyperiona z zarządem Województwa Małopolskiego, podczas którego _ uzgodniono ścieżkę realizacji projektu _. Będzie on wykonywany przez spółkę MSS, której udziały nabędzie Hyperion.

MSS docelowo będzie zarządzać infrastrukturą i pełnić rolę operatora infrastruktury, udostępniając ją firmom świadczącym usługi telekomunikacyjne.

W obszarze, w którym ma być realizowany projekt, znajduje się 1.684.278 osób, 502.727 gospodarstw domowych i 3.929 podmiotów administracji publicznej, które uzyskały dostęp do szerokopasmowego internetu.

_ Usługi będą świadczone na bazie 19 węzłów dostępowych do szkieletu w miejscowościach powiatowych, 245 węzłów dystrybucyjnych, 3 tys. km sieci szkieletowej _ - podał Hyperion.

Na początku grudnia złożona przez Hyperion oferta kupna udziałów spółki _ Małopolska Sieć Szerokopasmowa _ z Krakowa (MSS) za 2,6 mln zł została uznana za najkorzystniejszą.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: hyp, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz