Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

ICSG opublikowała prognozę dla rynku miedzi

0
Podziel się:

Według firmy, wydobycie surowca w 2014 roku przewyższy wynik z ubiegłego roku.

ICSG opublikowała prognozę dla rynku miedzi
(Oranhall/Dreamstime)
bEDoqATF

International Copper Study Group (ICSG) prognozuje, że światowa produkcja miedzi rafinowanej przewyższy w tym roku popyt o około 400 tys. ton - podała ICSG w komunikacie na stronie internetowej.

Prognozy ICSG wskazują, że po czterech kolejnych latach widocznych niedoborów na rynku miedzi, w 2014 roku może pojawić się nadwyżka produkcji w stosunku do zapotrzebowania. Będzie ona widoczna także rok później.

_ - Oczekuje się, że w 2014 roku światowa produkcja miedzi rafinowanej przewyższy popyt o ok. 400 tys. ton. W 2015 roku, mimo że spodziewany jest dalszy wzrost zużycia, może pojawić się kolejna nadwyżka na rynku w związku ze wzrostem produkcji miedzi rafinowanej, która przewyższy oczekiwany wzrost popytu _ - podano.

bEDoqATH

Szacunki wskazują że w 2015 r. światowa produkcja miedzi rafinowanej przewyższy popyt o około 595 tys. ton. ICSG przewiduje, że w 2014 r. światowa produkcja miedzi rafinowanej powinna wzrosnąć rdr o 6,5 procent do 22,4 mln ton. W 2015 roku powinna ona nadal rosnąć - o około 4,3 procent do 23,3 mln ton.

ICSG oczekuje, że w 2014 r. jawny popyt na miedź rafinowaną wzrośnie rdr o ok. 3 procent do 22 mln ton. Widoczny popyt w Chinach, które konsumują najwięcej miedzi, ma wzrosnąć w tym czasie o około 5 procent, a zużycie w pozostałych krajach o 2 procent.

W związku z lepszymi prognozami dla światowej gospodarki w 2015 roku, światowe zużycie powinno wówczas nadal rosnąć - o około 5 procent w Chinach i o około 2,5 procent w pozostałych krajach świata.

ICSG podało, że ze wstępnych szacunków wynika, iż w całym 2013 r. deficyt na rynku miedzi rafinowanej wyniósł ok. 280 tys. ton.

bEDoqATN
bEDoqAUi
giełda
wiadomości
gospodarka
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)