Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ile akcji PKP Cargo dostali inwestorzy zza granicy?

0
Podziel się:

- Inwestorzy zagraniczni otrzymali 20 procent oferowanych akcji PKP Cargo - powiedział prezes PKP Jakub Karnowski.

Ile akcji PKP Cargo dostali inwestorzy zza granicy?
(PKP S.A.)

- _ Inwestorzy zagraniczni otrzymali 20 procent oferowanych akcji PKP Cargo _ - powiedział prezes PKP Jakub Karnowski w TVN CNBC.
Prezes PKP pytany, dlaczego akcji PKP Cargo nie otrzymała Mennica Polska, która chciała kupić 4.285.714 sztuk po 70 zł za jedną, odpowiedział, że PKP zdecydowała się nie przyjmować zapisów od inwestorów branżowych, a takim byłaby Mennica.

W ramach oferty publicznej PKP oferował do sprzedaży do 21.669.007 akcji PKP Cargo, czyli 50 proc. minus jedna wszystkich akcji spółki. Ostatecznie zdecydowano o zmniejszeniu tej liczby do 20.926.171 sztuk.

Cena sprzedaży jednej akcji została ustalona na 68 zł. Przy ustalonej cenie wartość oferty PKP Cargo wyniosła 1,423 mld zł. W transzy inwestorów instytucjonalnych zaoferowanych zostało 17.326.171 akcji, a w transzy inwestorów indywidualnych 3.600.000 akcji PKP Cargo. Planowanym dniem debiutu spółki na warszawskiej giełdzie jest 30 października.

PKP Cargo to największy kolejowy przewoźnik towarowy w Polsce i drugi po Deutsche Bahn w Unii Europejskiej. Udział PKP Cargo w krajowym rynku przewozów pod względem wykonanej pracy przewozowej wyniósł po ośmiu miesiącach tego roku 59,18 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)