Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Indeks WIG20 na niewielkim plusie

0
Podziel się

W środę sesja na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych odbywa się w stosunkowo spokojnej atmosferze. Po południu indeks WIG20 notuje niewielki wzrost osiągnięty przy średnich obrotach.

Indeks WIG20 na niewielkim plusie
(PAP Radek Pietruszka)
bCYPOwxx

*W środę sesja na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych odbywa się w stosunkowo spokojnej atmosferze. Po południu indeks WIG20 notuje niewielki wzrost osiągnięty przy średnich obrotach. *

Dziś nastroje inwestorów mogą jeszcze zmienić dane z rynku nieruchomości USA.

_ - Dziś nie dzieje się tak wiele jak w ostatnich dniach, ale widać na rynku duży stopień niepewności _ - powiedział dyrektor departamentu gospodarki pieniężnej ECM dr Jarosław Klepacki.

bCYPOwxz

Rano WIG 20 zyskał na otwarciu 0,81% i miał wartość 2381,61 punktów. Potem jednak tracił na wartości, choć utrzymywał się cały czas powyżej poziomu wczorajszego zamknięcia. Klepacki uważa, że w najbliższym czasie indeks blue-chipów może ponownie przetestować ostatnie minima.

_ - Z punktu analizy technicznej nie można wykluczyć ponownego przetestowania minimów _ - powiedział Klepacki. Wskazuje na to m.in. to, że odbicie w warszawskiej giełdzie było bardzo słabe.

_ - Widać, że nie ma wśród inwestorów chęci, żeby teraz powiększać swoje portfele i kupować akcje _ - podsumował Klepacki. Rynek nie zareagował na decyzję RPP, która pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie, ponieważ była ona zgodna z oczekiwaniami. Może jednak zareagować na dzisiejsze dane dotyczące sprzedaży domów na rynku wtórnym w USA w sierpniu.

W środę ok. godz. 14:20 indeks WIG 20 rósł o 0,65% i osiągnął poziom 2,377,99 pkt. WIG wzrósł o 0,29% do 37 512,99 pkt. Obroty na rynku akcji wyniosły ok. 675 mln zł.

bCYPOwya
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)