Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Informatyzacja PZU nie tylko dla Prokomu?

0
Podziel się:

Grupa PZU zmniejszy liczbę realizowanych projektów informatycznych koncentrując się na najistotniejszych z punktu widzenia funkcjonowania grupy. Pewne projekty, które zgodnie z umową ramową miało realizować konsorcjum Prokom CSC, być może zrealizują inne firmy - poinformował Mirosław Szturmowicz, członek zarządu PZU ds. informatyki.

"Umowa ramowa z konsorcjum Prokomu i CSC nadal obowiązuje. Wiele projektów tej grupy będzie realizowanych. Zawsze najpierw będziemy rozmawiać z konsorcjum, ale elastyczność umowy ramowej pozwala na rozejrzenie się po rynku" - powiedział w środę dziennikarzom Szturmowicz.

"Prokom z punktu widzenia PZU jest dostawcą prawdopodobnie najistotniejszego systemu. Stwierdziliśmy, że nie jesteśmy w stanie zrealizować w tym samym czasie wszystkich projektów informatycznych. Nie zgadzam się ze stwierdzeniem o ograniczeniu roli konsorcjum, w którym uczestniczy Prokom, ale podjęliśmy decyzję o zmianie priorytetów" - dodał.

W środowej prasie pojawiły się nieoficjalne informacje, że konsorcjum Prokom CSC może utracić wywalczone w przetargu preferencje.

Po tych doniesieniach akcje Prokomu spadają od początku sesji, o godzinie 12.30 zniżkując o 3,25 proc., do 119 zł.

Umowa ramowa na dostawę i wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego w Grupie PZU została zawarta pomiędzy PZU a Prokom Software i CSC Polska w marcu 2004 roku. Analitycy szacowali jej wartość w pierwszym okresie na około 500-700 mln zł oraz na dalszy 1 mld zł na przystosowanie oddziałów spółki do nowego systemu.

W środę PZU poinformował, że strategiczne projekty na których zamierza się koncentrować, to m.in. centralna baza klientów, scentralizowany system likwidacji szkód, telepomoc, system agentów ubezpieczeniowych, centralny system finansowo- księgowy, system centralizacji i digitalizacji zakupów, system zarządzania środkami trwałymi.

Na początku stycznia Prokom Software zawarł umowę na wykonanie i wdrożenie w PZU centralnego systemu informatycznego dla wsparcia funkcjonowania pilotażowego Centrum Finansowo–Księgowego PZU (CFK). Projekt ma zostać zrealizowany w ciągu roku. Wartość prac objętych umową, w zakresie wdrożenia pilotażowego, wynosi 3 mln USD.

W ciągu ostatnich miesięcy Prokom podpisał z grupą PZU umowy na wykonanie usług informatycznych o łącznej wartości 45 mln zł.

giełda
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)