Notowania

net
01.06.2011 14:23

ING OFE chce żeby Netia skupiła akcje

ING OFE zgłosił zmiany w proponowanych przez zarząd Netii projektach uchwał na walne zgromadzenie, poinformowała spółka w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

ING OFE zgłosił zmiany w proponowanych przez zarząd Netii projektach uchwał na walne zgromadzenie, poinformowała spółka w komunikacie. ING OFE chce skrócić upoważnienie dla zarządu w sprawie skupu akcji własnych z dwóch lat do roku i proponuje żeby buy-back został przeprowadzony w formie wezwania.

_ Uważamy, że wezwanie to najbardziej efektywne narzędzie dystrybucji nadwyżkowych środków do akcjonariuszy. Skup akcji w rynku z powodu niskiej płynności może nie doprowadzić do dystrybucji pełnej kwoty 350 mln zł i skutkować nieefektywnym wykorzystaniem wolnych środków. Uważamy również, że okres od momentu wejścia uchwały w życie do przeprowadzenia skupu powinien korespondować z okresem, jakiego spółka potrzebuje by sfinalizować akwizycje – zwracamy uwagę na deklaracje zarządu o możliwości sfinalizowania jednej bądź więcej kapitałochłonnych akwizycji w horyzoncie 6-9 miesięcy. Mandat na przeprowadzenie skupu w okresie przekraczającym jeden rok może prowadzić do nieefektywnego wykorzystania wolnych środków będących w posiadaniu spółki _ - czytamy w uzasadnieniu zmian proponowanych przez akcjonariusza.

Zarząd zaproponował walnemu przeznaczenie na skup akcji własnych stanowiących do 12,5% kapitału spółki do 350 mln zł. Terminy a także skala buy-backu miały jednak zależeć od realizacji planów akwizycyjnych spółki. Netia deklarowała m.in. zamiar przejęcia Dialogu oraz Exatela.

Netia miała 23,05 mln zł skonsolidowanej straty netto przypisanej akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2011 roku wobec 14,35 mln zł zysku rok wcześniej. Skonsolidowane przychody wyniosły 401,19 mln zł wobec 386,98 mln zł rok wcześniej.

| |
| --- |

Tagi: net, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz