Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Innova nie kupi akcji ATM-u w wezwaniu

0
Podziel się:

W trakcie trwania wezwania nie ziściły się dwa warunki.

Innova nie kupi akcji ATM-u w wezwaniu

Fisterra, podmiot kontrolowany przez Innova Capital, nie kupi akcji ATM-u w wezwaniu - poinformował pośredniczący w wezwaniu Unicredit CAIB. Krzysztof Krawczyk, partner zarządzający Innova Capital poinformował, że Innova nie znalazła uzasadnienia do podwyższenia ceny w wezwaniu. ATM z kolei oświadczył, że planuje skupić się na kontynuowaniu działalności i umocnieniu pozycji.

W trakcie trwania wezwania nie ziściły się dwa warunki polegające na: złożeniu zapisów na akcje stanowiące co najmniej 90 proc. głosów i podjęciu warunkowej uchwały przez walne spółki w sprawie powołania w skład rady nadzorczej kandydata wskazanego przez wzywającego.

_ Wzywający nie podjął decyzji o nabyciu akcji w ramach wezwania mimo niespełnienia się powyższych warunków _ - napisano w komunikacie.

_ W związku z powyższym wzywający informuje o rozwiązaniu z dniem 18 czerwca 2014 r. umowy nabycia akcji spółki od znaczącego akcjonariusza _ - dodano.

W kwietniu Fisterra, podmiot kontrolowany przez Innova Capital, ogłosił wezwanie na 100 proc. akcji ATM SA oferując 12,4 zł za sztukę. Przyjmowanie zapisów w wezwaniu rozpoczęło się 5 maja i miało potrwać do 4 czerwca, ale zostało wydłużone do 18 czerwca. Pierwotnie wezwanie miało dojść do skutku, jeśli zapisy w wezwaniu przekroczą 80 proc. głosów, jednak przez tygodniem próg został podwyższony do 90 proc.

Wzywający mógł jednak odstąpić od tego wymogu i nabyć akcje, nawet jeśli zapisy objęłyby mniejszą liczbę akcji.

_ Oczywiście żałujemy, że inwestorzy nie zdecydowali się odpowiedzieć na wezwanie, jednak wszyscy musimy mieć świadomość, że kurs notowań spółki za ostatnie pół roku oraz wyniki finansowe za pierwszy kwartał 2014, a także przeprowadzone przez nas badanie due diligence w żaden sposób nie uzasadniały płacenia za nią więcej niż zaoferowaliśmy w wezwaniu _ - napisał w komentarzu przesłanym PAP Krawczyk.

Zarząd ATM w komentarzu napisał, że inwestycja Innova Capital w ATM była interesującym dla spółki projektem.

_ (...) miała prowadzić do nabycia przez inwestora z sektora private equity większościowego pakietu akcji, wycofania ATM z giełdy i konsolidacji firm specjalizujących się w usługach centrów danych w tej części Europy wokół ATM. Tego zamierzenia nie udało się zrealizować w związku ze zdecydowaną postawą obecnych akcjonariuszy, którzy uważają ATM za spółkę perspektywiczną (...) _ - napisano w komunikacie.

W związku z niedojściem wezwania do skutku ATM będzie kontynuował swoją działalność w dotychczasowej _ konfiguracji _ akcjonariatu.

_ ATM będzie kontynuował działania mające na celu umocnienie pozycji lidera usług centrów danych i wiodącego operatora usług transmisji danych w Polsce oraz zdobycie znaczącej pozycji wśród klientów zagranicznych _ - napisano.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)