Notowania

inpro
02.02.2011 15:11

Inpro przydzieliło akcje, debiut w lutym

Stopa redukcji zapisów w transzy inwestorów indywidualnych w IPO firmy deweloperskiej Inpro wyniosła 32,66%, poinformowała spółka w komunikacie. Inpro chce zadebiutować na GPW jeszcze w lutym.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Monkeybusinessimages/Dreamstime)

- _ Dokonano przydziału akcji inwestorom, którzy złożyli zapisy na akcje Inpro w trakcie Oferty Publicznej. W Transzy Detalicznej inwestorzy indywidualni objęli 1.300.000 Akcji Serii B, a stopa redukcji w tej transzy wyniosła około 32,66%. W Transzy Dużych Inwestorów przydzielono 8.710.000 Akcji Serii B. Spółka Inpro planuje zadebiutować na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych jeszcze w lutym 2011 r _. – czytamy w komunikacie.

Wartość przeprowadzonej Oferty Publicznej wyniosła 66,07 mln zł. Nowi akcjonariusze będą posiadać 25% akcji i głosów na Walnym Zgromadzeniu Inpro.

- _ Jesteśmy zadowoleni z sukcesu oferty publicznej naszej spółki. (...) Już niebawem zadebiutujemy na Giełdzie plasując się wśród liderów reprezentujących rozwijającą się branżę deweloperską. Wierzymy, że Inpro będzie rosła dynamicznie razem z rynkiem _ - powiedział prezes spółki, Piotr Stefaniak, cytowany w komunikacie.

Środki pozyskane z emisji akcji posłużą zrealizowaniu strategii rozwoju Grupy Inpro, która zakłada przyśpieszenie procesu umacniania silnej pozycji w zakresie budowy apartamentów oraz mieszkań o podwyższonym standardzie, atrakcyjnie zlokalizowanych w Trójmieście.

Inpro zamierza również sfinansować wkład własny planowanych inwestycji, a także realizować proces rozbudowy banku gruntów pod przyszłe projekty inwestycyjne. Strategia Inpro uwzględnia również nabycie 51% udziałów w Spółce Domesta, co przełoży się na wzmocnienie pozycji Grupy Inpro w segmencie mieszkań popularnych.

Tagi: inpro, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz