Najpopularniejszy w Polsce portal o finansach i biznesie
Integer zanotował 4,74 mln zł zysku

Integer zanotował 4,74 mln zł zysku

Fot. spółka
Integer.pl  po trzech kwartałach tego roku zanotował 4,74 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 0,98 mln zł w analogicznym okresie roku ubiegłego. Obroty wyniosły odpowiednio: 65,37 i 38,08 mln zł.

W III kwartale 2008 Integer.pl osiągnął zysk netto w wysokości 2,13 mln zł (wzrost o 420%) i przychody na poziomie 26,4 mln zł, czyli wyższe o 97% w stosunku do III kwartału 2007 roku.

W III kwartale skupiliśmy się na inwestycjach w spółki należące do Grupy Integer.pl - InPost Finanse i InPost Usługi Pocztowe. Nasze działania skierowane były głównie na wdrażanie nowoczesnych systemów IT usprawniających i poszerzających pakiet oferowanych usług. Przyjęta przez zarząd strategia rozwoju Grupy okazała się niezwykle trafna w obliczu kryzysu, jaki dotknął wiele spółek giełdowych - powiedział Rafał Brzoska, prezes zarządu Integer.pl.

Cele strategiczno-rozwojowe InPost zakładają wprowadzanie 5 nowych usług rocznie. Docelowo - w 2009 roku - spółka będzie dysponowała paletą 15 produktów z branży pocztowej, rozpocznie także świadczenie usług finansowo-ubezpieczeniowych i wprowadzi obsługę przesyłek międzynarodowych. Wśród nowych usług znajdą się także usługi ukierunkowane na e-handel.

Z kolei cele strategiczno-rozwojowe InPost Finanse zakładają systematyczny rozwój sieci placówek w kraju. Do końca 2009 roku spółka będzie dysponować paletą siedmiu produktów z branży finansowo-ubezpieczeniowej, a z jej usług będzie można skorzystać w 50 miastach całej Polski.

Środki pozyskane z emisji akcji Grupa Integer.pl przeznacza na inwestycje w infrastrukturę dystrybucyjną i sprzętową w całej Polsce, intensyfikację działań na rynku usług pocztowych oraz w sektorze finansowo-ubezpieczeniowym, rozpoczęcie działalności na ukraińskim rynku przesyłek bezadresowych, jak również wzrost udziału w krajowym rynku. Spółka planuje także uruchomienie i pełne zautomatyzowanie dwóch nowych sortowni.

css, inpost
Money.pl
Czytaj także
Polecane galerie