Notowania

itg
29.08.2013 23:13

Integer zwiększa sprzedaż, ale zyski mocno spadają

Zysk operacyjny grupy spadł w pierwszych sześciu miesiącach 2013 roku o 82 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Integer.pl)

Dostawca usług pocztowych Integer.pl zwiększył w pierwszym półroczu 2013 roku swoje skonsolidowane przychody o 16,9 procent, do 154 mln zł, ale jednocześnie spółka pokazała mocne spadki zysków.

Z raportu półrocznego wynika, że zysk operacyjny Integer.pl spadł w pierwszych sześciu miesiącach 2013 roku o 82 procent, do 9,4 mln zł. EBITDA zmniejszyła się o 64 procent, do 21,9 mln zł, a zysk netto skurczył się o 78 procent, do 10,06 mln zł.

Na wzrost przychodów złożyły się rosnące przychody ze sprzedaży paczkomatów oraz towarów dla spółek spoza grupy, jak również sprzedaż usług pocztowych i paczkomatowych spółki zależnej InPost.

Spółka zanotowała również wzrost amortyzacji o 41,33 procent, co w sposób istotny wpływa na wynik netto grupy.

Integer.pl podał, że znaczący spadek skonsolidowanego wskaźnika EBITDA oraz EBIT wynika z jednorazowej transakcji sprzedaży spółki zależnej Kolportaż Rzetelny, która to sprzedaż miała miejsce w pierwszym półroczu ubiegłego roku.

Integer.pl planuje przeznaczyć do końca 2013 roku na rozwój usługi Paczkomaty InPost około 65 mln zł, a niemal czteroletni projekt zagranicznej ekspansji wyceniany jest na około 300 mln euro.

Dzięki temu projektowi InPost zamierza dostarczać 2,5-3 mln paczek tylko w Polsce, a udział usług niestandardowych (w tym elektronicznych) w przychodach spółki w najbliższych latach będzie stanowić co najmniej 30 procent.

Strategiczne inwestycje realizowane na międzynarodowych rynkach mają sprawić, że przychody Grupy Integer.pl z projektów zagranicznych osiągną w ciągu kilku najbliższych lat poziom 20-40 mln euro rocznie.

_ - Jednocześnie międzynarodowa ekspansja przyczyni się w kolejnych latach do znaczącego wzrostu przychodów całej Grupy, rekompensując dotychczasowe inwestycje finansowe i koszty związane z wdrożeniem i promocją usługi na całym świecie _ - napisano w raporcie półrocznym spółki.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: itg, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz