Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inter RAO Lietuva analizuje projekty farm wiatrowych

0
Podziel się:

Do spółki należy farma wiatrowa Vydmantai. Moc farmy wynosi 30 MW.

Inter RAO Lietuva analizuje projekty farm wiatrowych
(duncan1890/iStockphoto)
bEJHjjyZ

Inter RAO Lietuva, grupa działająca na rynkach energetycznych w republikach bałtyckich, podtrzymuje, że do 2015 roku chce mieć 100 MW mocy w farmach wiatrowych. Spółka analizuje kilka projektów wiatrowych pod kątem przejęć - poinformował PAP Giedrius Balciunas, prezes Inter RAO Lietuva.

_ Podtrzymujemy nasze plany w zakresie rozwoju źródeł zielonej energii, zwłaszcza farm wiatrowych. Analizujemy kilka projektów w tym obszarze, ale na obecnym etapie jest za wcześnie, aby mówić o szczegółach _ - powiedział prezes.

_ Tak jak informowaliśmy, do 2015 roku chcemy mieć 100 MW mocy w farmach wiatrowych i zwiększyć udział wytwarzania zielonej energii w EBITDA do 50 proc. _ - dodał.

bEJHjjzb

Do spółki należy farma wiatrowa Vydmantai. Moc farmy wynosi 30 MW.

W 2013 roku przychody grupy Inter RAO Lietuva spadły o 15,6 proc. rdr do 757,9 mln LTL. EBITDA spadła do 11 mln LTL z 81,5 mln LTL, a marża EBITDA obniżyła się do 1,45 proc. z 9,1 proc. w 2012 r. Zysk netto spadł do 2,7 mln LTL z 58,1 mln LTL rok wcześniej.

_ W 2013 r. wyniki Grupy Inter RAO Lietuva pogorszyły się głównie z powodu ograniczeń przepustowości linii przesyłowych z Rosji i Białorusi, które spowodowały niższy wolumen obrotu energią na Litwie i w innych krajach Bałtyckich. Większość ograniczeń przepustowości zostało już zniesionych, co znalazło odzwierciedlenie w wynikach IV kw. 2013 r. W ubiegłym roku wprowadziliśmy też szereg środków zarządzania ryzykiem, które powinny pozwolić nam poprawić wyniki finansowe w przyszłości _ - powiedział Balciunas.

Powiedział, że na tegoroczne wyniki spółki pozytywnie wpłynąć może rozpoczęcie obrotu energią w Polsce.

bEJHjjzh

Na początku stycznia spółka zależna IRL Polska otrzymała 10-letnią licencję na obrót energią elektryczną w Polsce. W przyszłości spółka chciałaby rozszerzyć działalność IRL Polska na inne kraje europejskie.

Inter RAO Lietuva działa na rynku energii w krajach bałtyckich i jest jednym z największych niezależnych dostawców energii elektrycznej na Litwie. Spółka handluje energią elektryczną na giełdzie energii Nord Pool Spot, sprzedaje energię odbiorcom końcowym w Łotwie, na Litwie, a od 2013 r. także w Estonii.

bEJHjjzC
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)