Notowania

tvl
30.06.2009 14:47

Invia.cz planuje debiut na GPW

Invia.cz, spółka z portfela MCI Management, w drugiej połowie 2010 roku lub w pierwszej połowie 2011 roku powinna zadebiutować na warszawskiej giełdzie - poinformowali na przedstawiciele MCI i Invii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Invia.cz, spółka z portfela MCI Management, w drugiej połowie 2010 roku lub w pierwszej połowie 2011 roku powinna zadebiutować na warszawskiej giełdzie - poinformowali na przedstawiciele MCI i Invii.

_ Spodziewamy się, że w drugiej połowie przyszłego roku lub w pierwszej połowie 2011 roku Invia.cz zadebiutuje na parkiecie warszawskiej giełdy _ - powiedział prezes MCI Management Tomasz Czechowicz.

_ Uważamy, że lata 2010-2011 będą się charakteryzowały lepszą niż obecnie koniunkturą na rynku kapitałowym _ - dodał.

Pieniądze z emisji akcji przy wejściu na GPW Invia miałaby wykorzystać na kolejne transakcje fuzji i przejęć.

We wtorek Invia poinformowała o zakupie od Unimex Group 100 proc. udziałów czeskiej spółki NetTravel, będącej trzecią co do wielkości spółką e-travel w Czechach i drugą na Słowacji.

Akwizycja NetTravel ma zapewnić Invii wzmocnienie pozycji lidera czeskiego i słowackiego rynku e-travel oraz rynku środkowoeuropejskiego. Przejęcie ma także umożliwić zachowanie tempa wzrostu spółki na poziomie 30 proc. rocznie.

Jak poinformowali przedstawiciele spółek transakcja zakupu 100 proc. akcji NetTravel została zrealizowana przy wskaźniku 4x EV/EBITDA.

Według prognoz na 2009 r., zakładających konsolidację NetTravel od momentu transakcji, Invia.cz powinna uzyskać 1,7 mln euro EBITDA, przy obrocie (TTV) na poziomie 85,5 mln euro.

Invia.cz wchodzi w skład portfela funduszu MCI.TechVentures (50,1 proc. akcji). W tym samym portfelu znajduje się także spółka Travelplanet(40,79 proc.).

Przedstawiciele MCI nie odpowiedzieli wprost na pytanie o możliwość potencjalnych związków kapitałowych między spółkami.

_ Będziemy wspierać alians strategiczny między tymi spółkami _ - powiedział Czechowicz.

Podtrzymał wcześniejsze zapowiedzi, że fundusz będzie chciał się wycofać z Travelplanet do końca 2010 r.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: tvl, mci, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz