Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inwestor z Bliskiego Wschodu zainteresowany spółką Internet Group

0
Podziel się

Jest on gotów wpłacić 15 mln zł w celu spłaty wierzycieli i skupić do 50 proc. akcji firmy z rynku.

Inwestor z Bliskiego Wschodu zainteresowany spółką Internet Group
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDTGOubp

Internet Group otrzymał list intencyjny od inwestora z Bliskiego Wschodu zainteresowanego inwestycją w spółk. Jest on gotów wpłacić 15 mln zł w celu spłaty wierzycieli i skupić do 50 proc. akcji firmy z rynku. Publikacja nazwy i siedziby inwestora została opóźniona przez zarząd spółki do 31 stycznia 2011 roku.

Inwestor zadeklarował, że wpłaci 15 mln zł na poczet spłaty wierzycieli, pod warunkiem przekwalifikowania postępowania likwidacyjnego w postępowanie z możliwością zawarcia układu. Zamierza też skupić do 50 proc. akcji spółki. Zakłada też podniesienie kapitalizacji firmy poprzez emisję akcji.

_ Inwestor oczekuje redukcji minimum 50 proc. zadłużenia całkowitego i rozłożenia spłaty na 5-6 lat, zabezpieczenia swojej wierzytelności na 100 proc. majątku spółki oraz spółkach zależnych oraz wszystkich akcjach, które są zastawem lub własnością głównych udziałowców i zagwarantowania prawa do przedstawienia inwestora zastępczego w każdym czasie trwania inwestycji na warunkach ustalonych _ - napisano w komunikacie.

bDTGOubr
bDTGOubS
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)