Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Inwestorzy lekko zawiedzeni. Wall Street w dół

0
Podziel się:

Fed niczym nie zaskoczył. Nie zaspokoił też ciekawości co do przybliżonej daty wygaszania programu QE3.

Inwestorzy lekko zawiedzeni. Wall Street w dół
(Xinhua / eyevine/FOTOLINK/EAST NEWS)

Indeksy w USA zaliczyły spadki, w reakcji na brak deklaracji co do daty wygaszania QE oraz niezmienionego stanowiska co do stanu gospodarki, mimo konsekwencji tymczasowego zamknięcia rządu.

Indeks S&P 500 stracił 0,49 proc., DJIA 0,39 proc. a Nasdaq 0,55 proc. Najsłabszym sektorem okazały się dziś spółki konsumenckie niecykliczne (-0,82 proc.), a najmniej stracił sektor spółek konsumenckich cyklicznych (-0,31 proc.).

Notowania głównych indeksów giełdowych z Wall Street Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Zgodnie z oczekiwaniami, program skupu obligacji został utrzymany na obecnym poziomie 85 mld USD miesięcznie. Wg. FOMC gospodarka rozwija się w umiarkowanym tempie. Temat zamknięcia rządu nie został poruszony podczas posiedzenia a data wygaszania QE nie została podana. Rynek odczytał tę informację jako możliwość przedwczesnego ograniczania polityki pieniężnej_ _(przed zakładanym marcem przyszłego roku), przy niesprzyjających ku temu warunkach.

Spadek oprocentowania kredytów przyczynił się do wzrostu indeksu refinansowania względem poprzedniego tygodnia o 9 proc. Drugi tydzień z rzędu zanotowano wzrost wniosków o kredyt na zakup domów, w wysokości +2 proc.

Wg. raportu ADP, przedsiębiorstwa stworzyły w październiku mniej miejsc pracy w sektorze prywatnym, niż wskazywały na to prognozy. Zmiana zatrudnienia wyniosła 130 tys., przy oczekiwaniach rynku na poziom 150 tys. Tym samym trend na dynamice rocznej uległ lekkiemu osłabieniu, a wzrost rok do roku wyniósł 1,8 proc., wobec 1,9 proc. miesiąc temu. Zrewidowano również dane za wrzesień, z podanych wcześniej 166 tys. do 145 tys. Zmiana miejsc pracy w tym miesiącu jest najmniejszym wzrostem w ostatnich 6 miesiącach. Oficjalne dane z Departamentu Pracy poznamy 8 listopada.

Po zakończeniu wczorajszej sesji za oceanem, wyniki za drugi kwartał podała spółka Electronic Arts. Kondycja przedsiębiorstwa zaskoczyła rynek: zysk na akcję wyniósł 0,33 USD (prognoza: 0,12 USD) a przychody 1,04 mld USD (prognoza: 0,98 mld USD). Na lepsze wyniki wpływ miał wzrost sprzedaży aplikacji na urządzenia mobilne. Spółka podwyższyła roczną prognozę EPS z 1,20 do 1,25 USD. Kurs EA wzrósł na zakończeniu sesji o 7,75 proc.

Przed rozpoczęciem dzisiejszego handlu, wyniki podał koncern motoryzacyjny General Motors i firma usługowa Automatic Data Processing.

GM zanotował zysk na akcję 0,96 USD przy konsensusie 0,93 USD. Poprawa wyników wynikała głównie z lepszej sprzedaży w Ameryce Północnej, takich marek jak: Chevrolet Silverado, Impala sedan i Cadillac. Spółka zyskała dziś 3,24 proc.

ADP zaskoczyła zarówno ze strony zysków jak i przychodów. EPS wyniósł 0,68 USD, przy szacunkach niższych o 2 centy, z kolei przychody: 2,84 mld USD (prognoza: 2,81 mld USD). Spółka straciła na zamknięciu 2,69 proc.

Czytaj więcej w Money.pl

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)