Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Inwestorzy nie wykupili całej transzy akcji Ferrum

0
Podziel się

Z nowej emisji akcji Ferrum SA inwestorom przydzielono prawie 1,9 mln akcji serii D, podczas, gdy spółka oferowała do sprzedaży 5 mln papierów - poinformował we wtorek PAP Piotr Musiał z relacji inwestorskich Ferrum.

bEahHcEl

"Z nowej emisji przydzielonych i opłaconych zostało 1.883.193 akcje. Emisja się powiodła, bo przekroczony został próg minimalny wynoszący 1.875.000 papierów" - powiedział Musiał.

Cena emisyjna akcji serii D Ferrum została ustalona na 9,5 zł, co oznacza, że spółka, nie odliczając kosztów emisji, zebrała 17,9 mln zł

Wcześniej spółka informowała, że chciałaby zebrać z rynku ok. 30 mln zł, a pieniądze chce przeznaczyć na zwiększenie kapitału obrotowego i zdynamizowanie sprzedaży.

bEahHcEn

"Jeśli okaże się, że na realizację planów będzie nam brakowało pieniędzy, to nie wykluczam zaciągnięcia kredytu. Wkrótce będziemy rozmawiali z bankami" - powiedział PAP we wtorek Jan Waszczak prezes Ferrum.

W transzy skierowanej do inwestorów indywidualnych spółka oferowała do 1,5 mln akcji, a inwestorom instytucjonalnym do 3,5 mln akcji.

Oferującym akcje spółki był ING Securities.

bEahHcEO
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)