Notowania

zap
09.05.2012 15:19

Inwestycja ZA Puławy i PGE coraz bliższa realizacji

ZA Puławy podjęły decyzję o akceptacji studium wykonalności budowy, wraz z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, elektrowni według wariantu zakładającego budowę duobloku gazowo-parowego o mocy ok. 800-890 MW z możliwością dalszej rozbudowy. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach spółki celowej - Melamina III.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

ZA Puławy podjęły decyzję o akceptacji studium wykonalności budowy, wraz z PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, elektrowni według wariantu zakładającego budowę duobloku gazowo-parowego o mocy ok. 800-890 MW z możliwością dalszej rozbudowy. Przedsięwzięcie będzie realizowane w ramach spółki celowej - Melamina III._ _

ZA Puławy ponadto poinformowały o zawarciu z PGE GiEK oraz Melamina III porozumienia w sprawie warunków dostawy ciepła użytkowego.

_ Przedmiotem porozumienia jest określenie warunków, na jakich Spółka i MELAMINA III zobowiązują się zawrzeć umowę dostawy ciepła użytkowego (...). Umowa dostawy ciepła ma obowiązywać przez czas określony - dostawy i odbiory ciepła mają być realizowane w okresie od dnia 1 stycznia 2018 r. do dnia 31 grudnia 2041 r. Szacunkowa wartość przyszłych zobowiązań Spółki (...) wynosi 13 mld zł _ - napisano.

W maju 2011 roku ZA Puławy i PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna poinformowały o podpisaniu umowy, na mocy której zobowiązały się do wybudowania elektrowni lub elektrociepłowni o mocy ok. 840 MW z możliwością dalszej rozbudowy.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: zap, pge, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz