Notowania

ot logistics
27.06.2013 08:01

Jak analitycy wyceniają spółkę OT Logistics?

Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 18 czerwca, wyceniają spółkę OT Logistics na 425,38 mln zł. Twórcy raportu spodziewają się, że spółka wypracuje w 2013 roku 503 mln zł przychodów, 44,7 mln zł zysku operacyjnego i 26 mln zł zysku netto.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Analitycy DM BOŚ prognozują, że w 2014 roku przychody spółki wzrosną do 737,6 mln zł, zysk operacyjny do 57,6 mln zł a zysk netto do 31,8 mln zł. Na 2015 rok prognozują 903,8 mln zł przychodów, 71,4 mln zł zysku operacyjnego i 43,1 mln zł zysku netto.

Wycena spółki przedstawiona w raporcie to średnia ważona wyceny porównawczej, która wskazuje na wartość przedsiębiorstwa na poziomie 336 mln zł oraz wyceny dochodowej, która implikuje wartość na poziomie 514,8 mln zł. Wycena zakłada pozyskanie przez OT Logistics wpływu środków z emisji w wysokości 50 mln zł i realizacji dwóch z wymienionych przez spółkę w prospekcie celów emisyjnych.

Zdaniem autorów raportu ceną jaką spółka chce zaoferować za Bałtycki Terminal Drobnicowy Gdynia jest wysoka, jednak spodziewane synergie mogą znacząco podwyższyć opłacalność inwestycji.

_ - Na bazie ceny przejęcia równej 50 mln zł i środków pieniężnych netto BTDG za 2011 r. w kwocie 2,9 mln zł koszt przejęcia to 9,42-krotność zysku EBITDA, czyli stosunkowo dużo. Można jednak zakładać, że będąc w posiadaniu prywatnego podmiotu, port jest w stanie osiągać znacznie lepsze wyniki _ - napisano w raporcie.

Grupa logistyczna OT Logistics planuje pozyskać około 50 mln zł poprzez emisję nowych akcji w ramach pierwotniej oferty publicznej. W ofercie część posiadanych akcji planują sprzedać również dotychczasowi akcjonariusze spółki, I Fundusz Mistral i NPN II S.a r.l.

Cena maksymalna akcji spółki została ustalona na poziomie 280 zł. Do 28 czerwca spółka przyjmuje zapisy w transzy inwestorów indywidualnych i prowadzi proces budowy księgi popytu. Cena emisyjna ma zostać podana do godz. 15.00 1 lipca, a zapisy dla inwestorów instytucjonalnych mają potrwać od 2 lipca do 4 lipca. Przydział akcji planowany jest do 5 lipca.

OT Logistics zamierza przeznaczyć środki z emisji nowych akcji na inwestycje w portach morskich. Priorytetowym celem inwestycyjnym grupy jest zakup Bałtyckiego Terminalu Drobnicowego Gdynia (BTDG) w porcie drobnicowym w Trójmieście. Na ten cel spółka chce przeznaczyć 40-60 mln zł. W przypadku braku możliwości realizacji inwestycji w terminal w Gdyni OT Logistics zamierza przeznaczyć środki z emisji akcji na zakup do DB Schenker Rail Polska Portu Drobnicowego w Szczecinie, a w trzeciej kolejności celem inwestycyjnym OT Logistics będzie Port Masowy w Trójmieście, na który spółka może wydać łącznie do 50 mln zł w ciągu trzech lat.

OT Logistics, dawniej Odratrans, to grupa transportowa skupiona wokół obszarów logistyki, transportu śródlądowego i spedycji.

W 2012 roku spółka wypracowana 25,4 mln zł zysku netto, 40,2 mln zł zysku operacyjnego oraz 466,8 mln zł przychodów. Rok wcześniej zysk netto spółki wyniósł 27,7 mln zł, zysk operacyjny 48,3 mln zł a przychody 442,2 mln zł. Wyniki firmy za 2011 rok były podwyższone przez zdarzenia jednorazowe, głównie przeszacowanie wartości nieruchomości.

Tagi: ot logistics, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz