Notowania

opt
08.10.2008 16:16

Jakubas: Optimus poszuka rentownej działalności

Optimus przeprowadzi zwolnienia grupowe, docelowo ograniczy swoją działalność w zakresie produkcji sprzętu komputerowego.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Optimus, który poinformował o planie przeprowadzenia zwolnień grupowych, docelowo ograniczy swoją działalność w zakresie produkcji sprzętu komputerowego. *

Optimus poszuka innej, bardziej rentownej dziedziny działalności - poinformował PAP Zbigniew Jakubas, największy akcjonariusz Optimusa.

_ - Nareszcie została podjęta męska decyzja. Produkcja komputerów jest tak mało opłacalną działalnością, że przy ilości komputerów, które Optimus sprzedawał nie ma ona sensu, a trudno wyobrazić sobie aby spółka dokładała do biznesu komputerowego w ciągu następnych miesięcy czy lat _ - powiedział PAP Jakubas.

_ - W związku z tym zarząd wspólnie z radą nadzorcza podjął decyzję ograniczenia produkcji komputerów własnych sumptem, być może będzie to outsourcing, natomiast myślę, że zarząd planuje przejście na inną działalność, bardziej rentowną _ - dodał.

_ - Chodzi o to, aby spółka stała się trwale rentowna, a będzie rentowna jak będzie miała inną, rentowną dziedzinę działalności, która pozwoli jej patrzyć w przyszłość _ - powiedział także.

Nie stwierdził jednak, że spółka całkiem zrezygnuje z działalności komputerowej.

_ - Nie chciałbym przesądzać, że spółka całkiem zrezygnuje z działalności komputerowej, po prostu oczekuję od niej, aby pomnażała moje pieniądze. W naszej ocenie ta branża nie rokuje, aby środki z emisji były skutecznie wykorzystane inwestycyjnie, stąd taka decyzja _ - powiedział.

Z wypowiedzi Jakubasa wynika, że spółka już pracuje nad znalezieniem innej gałęzi działalności. - _ Z tego co wiem zarząd prowadzi kilka rozmów, a w sytuacji jaka jest obecnie na rynku są różne okazje do kupienia. W jakim kierunku to pójdzie, to w tym momencie nie wiem, ale na pewno nie będzie to próba kontynuacji działalności komputerowej, bo ona już się wypaliła _ - powiedział.

Optimus w środę poinformował, że podjął decyzję o przeprowadzeniu zwolnień grupowych. Spółka do końca stycznia 2009 r. chce zwolnić do 50 pracowników. Jako powód planowanych zwolnień grupowych Optimus wymienił: zmianę planów i zakresu prowadzonej przez spółkę działalności oraz powody natury ogólno ekonomicznej.

Optimus działa na polskim rynku od 1988 r. Jest producentem i dystrybutorem sprzętu komputerowego oraz dostawcą rozwiązań informatycznych dla działalności handlowej, produkcyjnej i usługowej.

Tagi: opt, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz