Notowania

japonia
02.04.2009 11:47

Japonia zachęca imigrantów: Jedźcie do domu

Bezrobotni pracownicy mogą dostać 3000 dolarów za wyjazd z Japonii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Bezrobotni pracownicy zza granicy mogą dostać 3000 dolarów na powrót do domu.

Jak donosi BBC dodatkowo członkowie rodzin osób, które zdecydują się na opuszczenie Japonii dostaną po 2 tys. dolarów za wyjazd.

Brytyjski serwis precyzuje, że programem objęci są jedynie imigranci japońskiego pochodzenia z Ameryki Południowej. Ich liczba w Japonii szacowana jest na setki tysięcy. Mogą oni bowiem podejmować pracę dzięki specjalnym wizom.

"_ Spowolnienie gospodarcze szczególnie mocno uderzyło w pracowników z takich krajów jak Brazylia Czy Peru, którzy byli zatrudnieni na czasowych kontraktach w fabrykach motoryzacyjnych _ - podkreśla BBC.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Katastrofalne wyniki japońskiej gospodarki ]( http://news.money.pl/artykul/katastrofalne;wyniki;japonskiej;gospodarki,229,0,434149.html )

Gospodarka japońska mocno ucierpiała za sprawą kryzysu finansowego.Spada produkcja i kraj oficjalnie znalazł się w recesji.Boleśnie przekonują się o tym zwłaszcza eksporterzy, którzy dodatkowo cierpią za sprawą silnego jena.

Kiepskie wyniku publikują będące dumą japońskiej gospodarki koncerny motoryzacyjne i elektroniczne. W tej ostatniej branży spowolnienie odbiło się na sytuacji takich gigantów jak: Panasonic, Sony, NEC czy Hitachi, które już zapowiedziały redukcje załóg.

CZY NOWE EKO-MODELE URATUJĄ JAPOŃSKICH PRODUCENTÓW AUT? (NDTTV, ang.):

Tagi: japonia, wiadomości, gospodarka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz