Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Jest kolejny pomocnik dla Petrolinvestu

0
Podziel się:

Petrolinvest podpisał z MI Energy, spółką wydobywającą ropę w Chinach, list intencyjny w sprawie finansowania prac poszukiwawczo-wydobywczych.

Jest kolejny pomocnik dla Petrolinvestu
(PAP/EPA)

Petrolinvest podpisał z MI Energy, spółką wydobywającą ropę w Chinach, list intencyjny w sprawie finansowania przez MI Energy prac poszukiwawczo-wydobywczych Petrolinvestu w Kazachstanie oraz połączenia firm działających w Kazachstanie i Chinach.

MI Energy ma wziąć udział w finansowaniu działalności Petrolinvestu poprzez udzielenie pożyczki w wysokości od 5 do 10 mln USD, zamiennej na akcje spółki emitowane po cenie nie wyższej niż cena emisyjna akcji dla EBOiR lub innych inwestorów finansowych, oraz udział w podwyższeniu kapitału zakładowego Petrolinvestu w zamian za 25-50 mln USD.

Firmy rozpoczną pracę nad przygotowaniem struktury transakcji prowadzącej do połączenia przedsiębiorstw obu spółek oraz przystąpią do wzajemnego due diligence.

Akcje połączonej firmy mają zostać wprowadzone do obrotu na giełdzie papierów wartościowych w Londynie, Hongkongu lub na innym rozwiniętym rynku, równolegle z notowaniami na GPW w Warszawie.

_ Podwyższenie kapitału zakładowego spółki ma nastąpić w ramach struktury finansowania realizowanej na podstawie listu intencyjnego podpisanego z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju oraz funduszem Blue Oak Capital Limited z dnia 16 września 2008 roku _ - podano w raporcie.

Jak podał Petrolinvest, podpisanie listu intencyjnego nie wstrzymuje i nie wyklucza innych prac prowadzonych przez spółkę, zmierzających do podwyższenia kapitału i pozyskania finansowania dla realizacji prowadzonego przez nią programu inwestycyjnego.

MI Energy to spółka wydobywcza, która prowadzi wydobycie ropy naftowej na terenie prowincji Jilin i Shandong w Chińskiej Republice Ludowej. Posiada cztery kontrakty zawarte w 2001 roku z PetroChina Company Ltd. oraz kolejne cztery - z Sinopec Corporation.

Złoże Daan, największe spośród eksploatowanych przez MI Energy, posiada ponad 750 mln baryłek zasobów geologicznych ropy naftowej zatwierdzonych przez Komitet ds. Ropy Naftowej i Gazu Chińskiej Państwowej Komisji Zasobów Naturalnych.

Do końca czerwca 2008 roku łączna produkcja ropy naftowej ze złóż eksploatowanych przez MI Energy wyniosła 11,3 mln baryłek, z czego w 2007 roku wydobyto 3,63 mln baryłek.

Według MI Energy przewidywana produkcja tej spółki w 2008 roku przekroczy 5,2 mln baryłek. MI Energy specjalizuje się w technologiach zwiększających produkcję ropy naftowej ze złóż o niskiej przepuszczalności skał.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)