Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jest porozumienie w Internet Group

0
Podziel się

Zgromadzenie wierzycieli Internet Group przyjęło propozycje układowe złożone w sądzie przez spółkę.

Jest porozumienie w Internet Group
(domin_domin/iStockphoto)
bDTGZxiZ

Zgromadzenie wierzycieli Internet Group przyjęło propozycje układowe złożone w sądzie przez spółkę.

Realizacja układu pozwoli Internet Group na wykonanie porozumienia inwestycyjnego z inwestorem przejmującym - Domem Maklerskim IDMSA, co umożliwi dalszy rozwój spółki, poinformował Internet Group w komunikacie.

_ Dzisiejsza decyzja wierzycieli zamyka spory wokół upadłości i kształtu układu - teraz czekamy na jego zatwierdzenie przez sąd. Potem chcemy go sprawnie wykonać. Dopiero wówczas będę mógł powiedzieć – tak, uratowałem spółkę. Pozostała na giełdzie, jest bez długu i ma perspektywy na 'nowe życie'. Upór się opłacił. Jest szansa, że Internet Group powróci nie tylko jako holding internetowych przedsięwzięć, ale jako innowacyjny fundusz nowych technologii _ - powiedział prezes Jan Ryszard Wojciechowski, cytowany w komunikacie.

bDTGZxjb

Zaakceptowany układ, w zależności od grupy wierzycieli, zakłada częściową spłatę zobowiązań obejmujących wierzytelność główną, odsetki i inne należności uboczne - lub ich konwersję na akcje Internet Group. Największy wierzyciel, czyli BRE Bank, przejmie natomiast kontrolę nad spółkami zależnymi Call Center Poland, Contact Point, Grupa Pino, Webtel, Communication One Consulting oraz Call Connect. Zgodę na przejęcie przez bank tych przedsiębiorstw wyraził wcześniej UOKiK.

Dom Maklerski IDMSA, jako inwestor przejmujący, wpłacił 26 października na rachunek escrow 1,2 mln zł - pierwszą część kwoty przeznaczonej na zaspokojenie wierzycieli Internet Group po zatwierdzeniu układu przez sąd.

Na rachunek Internet Group wpłynęły środki w wysokości łącznej ok. 1,6 mln zł od Mariusza Sperczyńskiego. Kolejna transza - blisko 200 tys. zł - zostanie przekazana przez IDMSA bezpośrednio na konto Internet Group w ciągu trzech dni od daty uprawomocnienia się postanowienia sądu upadłościowego o zatwierdzeniu układu.

W wyniku podpisanego porozumienia inwestycyjnego przeprowadzone zostanie podwyższenie kapitału zakładowego Internet Group na drodze prywatnej emisji akcji. Będzie ona skierowana do dotychczasowych właścicieli funduszy eFund i Technoboard - należących do grupy DM IDMSA
- w zamian za udziały w tych podmiotach. Technoboard w połowie należy do prezesa Internet Group.

bDTGZxjh

Po realizacji odwrotnego przejęcia, Internet Group przekształci się w czołowy na GPW fundusz VC dla e-rynku oraz holding internetowy - początkowo kilkunastu, a docelowo – kilkudziesięciu przedsiębiorstw. Strategia działania zakłada m.in. realizację dużych projektów venture capital i wprowadzanie spółek portfelowych funduszy na rynki międzynarodowe. Zawarcie układu kończy wielomiesięczne negocjacje spółki z wierzycielami.

bDTGZxjC
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)