Notowania

cyfrowy polsat
03.03.2010 11:24

Jest zgoda dla Cyfrowego Polsatu na przejęcie mPunktu

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę dla Cyfrowego Polsatu na przejęcie spółki mPunkt Holdings - podał UOKiK w komunikacie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Palko72/Dreamstime.com)

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta wydał zgodę dla Cyfrowego Polsatu na przejęcie spółki mPunkt Holdings - podał UOKiK w komunikacie.

_ Celem transakcji jest zwiększenie sieci dystrybucyjnej Cyfrowego Polsatu w zakresie telefonii mobilnej oraz liczby odbiorców korzystających z tej usługi _ - napisano w komunikacie.

Polsat Cyfrowy prowadzi działalność przede wszystkim w zakresie odpłatnego rozprowadzania kodowanych programów telewizyjnych. Jest również operatorem wirtualnej sieci telefonii komórkowej (wirtualni operatorzy świadczą usługi w oparciu o sieć innego przedsiębiorcy).

Wcześniej Cyfrowy Polsat kupił za 24,6 mln zł 45 proc. udziałów w spółce, zapowiadając dokupienie pozostałych udziałów po uzyskaniu zgody od UOKiK.

Przejmowany mPunkt Holdings jest właścicielem spółki mPunkt, prowadzącej działalność w zakresie usług telefonii komórkowej oraz sprzedaży telefonów i akcesoriów do nich.

mPunkt to sieć 203 sklepów działających w ponad 150 miastach na terenie Polski, oferujących produkty i usługi związane telefonią komórkową. Sklepy mPunkt zlokalizowane są m.in. w centrach handlowych, takich jak Tesco, E.Leclerc, Carrefour czy Real, a także na głównych ulicach i ciągach handlowych miast.

Tagi: cyfrowy polsat, cps, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz