Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Jutrzenka raczej nie wypłaci dywidendy

0
Podziel się

Zarząd spółki spożywczej Jutrzenka Holding będzie rekomendował akcjonariuszom przeznaczenie ubiegłorocznego zysku na skup akcji.

Jutrzenka raczej nie wypłaci dywidendy
(Amaxim/Dreamstime)
bEgKqXPF

Spółka nadal jest zainteresowana przejęciami na polskim rynku firm z segmentu słodyczy i napojów i może na ten cel przeznaczyć kilkadziesiąt milionów złotych, wynika z wypowiedzi prezesa Jana Kolańskiego.

- _ Zarząd będzie chciał rekomendować przeprowadzenie dalszego buy-backu, skupu akcji i przeznaczenie środków na ten cel _- powiedział Kolański, zapytany o możliwość wypłaty dywidendy z zysku za 2010 r.

W 2010 roku spółka miała 30,66 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 32,78 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio 621,59 mln zł wobec 580,41 mln zł.

bEgKqXPH

Prezes powiedział, że w I pierwszym półroczu ub. roku spółka bardzo mocno pracowała nad akwizycjami, jednak bez pozytywnych efektów. Dodatkowe koszty sięgnęły ok. 4 mln zł. - _ Spółka od wielu lat rozwija się organicznie i przez akwizycje i teraz też to robimy, ale nie z takim zaangażowaniem, jak to było w I półroczu ub. roku. Mamy bardzo dobre parametry finansowe i dużą zdolność kredytową i mamy możliwości do przeprowadzenia akwizycji na kilkadziesiąt, a może nawet i więcej milionów złotych i chcemy to kontynuować, choć na dziś nie mamy żadnych szczegółów, którymi moglibyśmy się podzielić _ - powiedział Kolański.

Dodał, że Jutrzenka jest zainteresowana przejęciem w segmencie słodyczy i napojów, ale szczególnie w tym drugim trudno jest znaleźć na rynku polskim, kogoś, kto spełniałby jej oczekiwania.

| |
| --- |

bEgKqXQi
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)