Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Kanadyjska spółka Orlenu podwoi swój potencjał wydobywczy

0
Podziel się:

Kanadyjska spółka należąca Orlenu kupi firmę Birchill Exploration.

Kanadyjska spółka Orlenu podwoi swój potencjał wydobywczy
(orlen.pl)
bEExUCkB

Kanadyjska spółka Orlenu, TriOil Resources, kupi firmę Birchill Exploration, podwajając swój potencjał wydobywczy w Kanadzie. Finał transakcji spodziewany jest w drugim kwartale tego roku.

TriOil nabędzie wszystkie wyemitowane udziały w tej firmie._ - W ocenie PKN Orlen finalizacja transakcji umożliwi podwojenie łącznego potencjału wydobywczego grupy kapitałowej Orlen na terenie Kanady _ - napisano w raporcie.

Zamknięcie transakcji planowane jest na drugi kwartał 2014 roku i uzależnione jest m.in. od uzyskania zgody organu antymonopolowego w Kanadzie. Nie podano ceny transakcji. Obecne aktywa wydobywcze Grupy Orlen w Kanadzie skoncentrowane są w prowincji Alberta, a ich łączne zasoby wynoszą 22 mln boe (2P).

bEExUCkD

W pierwszym kwartale 2014 roku spółka TriOil uzyskała średnią produkcję na poziomie 3,7 tys. baryłek ekwiwalentu ropy dziennie, z czego 60 proc. stanowiły węglowodory ciekłe (ropa i kondensat).

Eksploatowane przez Birchill złoża ropy i gazu także znajdują się w prowincji Alberta, w pobliżu złóż należących do TriOil.

_ - Przejęcie spółki TriOil w ubiegłym roku otworzyło nam drogę do dalszego rozwoju działalności poszukiwawczej i wydobywczej Grupy Orlen w Ameryce Północnej. Podpisanie umowy, która rozpoczyna proces nabycia dodatkowych aktywów, wpisuje się w założenia strategii koncernu w segmencie wydobycia _ - poinformował cytowany w komunikacie prezes Orlenu Jacek Krawiec.

Dodał, że spółka jednocześnie kontynuuje prace poszukiwawcze w obszarze łupków w Polsce.

bEExUCkJ

_ - Wykonaliśmy już 10 odwiertów poszukiwawczych na naszych koncesjach łupkowych w tym 7 pionowych i 3 poziome oraz 2 pełne zabiegi szczelinowania. Planujemy także wykonanie czwartego już odcinka poziomego na koncesji Wierzbica oraz przeprowadzenie w sierpniu kolejnego szczelinowania hydraulicznego _ - powiedział Krawiec.

bEExUCle
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)