Notowania

Przejdź na
prognozy
18.02.2009 15:35

KBC obniżyło prognozy dla polskich spółek IT

Zdaniem analityków w wynikach za IV kwartał ubiegłego roku nie widać jeszcze efektów spowolnienia, ale pojawią się one w 2009 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/EPA)

Analitycy KBC Securities, w raporcie z 9 lutego, obniżyli prognozy na lata 2009-2010 dla polskich spółek z sektora IT.

Ich zdaniem. w wynikach za IV kw. 2008 r. nie widać jeszcze efektów spowolnienia, ale pojawią się one w 2009 r. Prognozy przychodów spółek IT w 2009 r. obniżono średnio o 13% wobec poprzednich założeń, wynika z raportu odtajnionego 18 lutego.

"Wprowadziliśmy do naszych wycen głębsze, niż poprzednio zakładane, spowolnienie ekonomiczne. W szczególności obniżyliśmy prognozę popytu ze strony sektora finansowego i bankowego, a także na produkty ERP" - czytamy w raporcie. KBC Securities obniżyło swoje prognozy przychodów polskich spółek IT na 2009 r. średnio o 13% i na 2010 r. o 6%.

Zdaniem analityków, najbardziej odporne na kryzys będą spółki, które dysponują obecnie wysokimi backlogami kontraktów długoterminowych (jak Asseco Poland, Asseco Slovakia) lub generują przychody głównie w sektorze telekomunikacyjnym (Asseco Slovakia).

Jednocześnie KBC Securities podtrzymało rekomendacje dla spółek: Asseco Poland (kupuj), Asseco Slovakia (kupuj), Comarch (trzymaj) oraz Comp Safe Support (kupuj). Rekomendację dla Sygnity podniesiono do "trzymaj" ze "sprzedaj".

Tagi: prognozy, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz