Notowania

pgn
08.10.2009 11:36

KBC podniósł rekomendację dla PGNiG

Analitycy KBC Securities w raporcie z 1 października podnieśli rekomendację dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa do kupuj ze sprzedaj i podwyższyli cenę docelową akcji o 27,2% do 4,39 zł.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Analitycy KBC Securities w raporcie z 1 października podnieśli rekomendację dla Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa do _ kupuj _ ze _ sprzedaj _ i podwyższyli cenę docelową akcji o 27,2% do 4,39 zł. *

W dniu wydania rekomendacji jedna akcja PGNiG kosztowała 3,60 zł, zaś w czwartek, ok. godz. 10:40 kurs akcji wynosił 3,57 zł, po wzroście o 2,88% w porównaniu z poprzednim zamknięciem.

_ Podnosimy naszą rekomendację ze 'sprzedaj' do 'kupuj' w związku z wprowadzeniem wyższych opłat taryfowych na gaz i niższemu poziomowi importu gazu _ - czytamy w raporcie.

Analitycy obniżyli prognozy dotyczące popytu na gaz w Polsce średnio o 2,1% w latach 2009-2015 r. i oczekują niższego poziomu import gazu przez PGNiG, a co za tym idzie obniżenia średniego kosztu jednostki gazu dla firm. W związku z rewizją prognoz zysku operacyjnego i niższą stopą ryzyka cena docelowa akcji PGNIG wzrosła o 27,2% do 4,39 zł.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: pgn, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz