Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KBC Securities obniżyło rekomendację dla Asseco Poland

0
Podziel się:

Analitycy KBC Securities, w raporcie z 27 lipca, obniżyli do "trzymaj" z "kupuj" rekomendację dla Asseco Poland, cena docelowa została wyznaczona na poziomie 60 złotych.

KBC Securities obniżyło rekomendację dla Asseco Poland
(Dmitriy Shironosov/Dreamstime.com)

Analitycy KBC Securities, w raporcie z 27 lipca, obniżyli do _ trzymaj _ z _ kupuj _ rekomendację dla Asseco Poland, cena docelowa została wyznaczona na poziomie 60 złotych.

_ Po raz kolejny obniżyliśmy prognozy wyników operacyjnych dla spółki ze względu na utrzymującą się stagnację nakładów na IT i oczekiwania umocnienia PLN względem EUR w nadchodzących latach. Nasza prognoza zysku operacyjnego na br. jest niższa o 2 proc., a na 2011 i 2012 średnio o 5 proc. _ - napisano w raporcie.
_ _

_ Nie sądzimy już, że Asseco zasługuje na premię względem zachodnich spółek IT, zważywszy plany ryzykownych przejęć i brak wzrostu EPS w nadchodzących latach. Nasza wycena walorów spółki spadła o 12 proc. do 60,00 zł na akcję, co implikuje 5 proc. potencjału wzrostu. Obniżamy rekomendację z Kupuj do Trzymaj _ - dodano.

W dniu wydania rekomendacji za akcje informatycznej spółki płacono 57,05 zł, a we wtorek około godziny 12.32 były one warte 56 złotych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)