Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
tpsa
06.10.2007 09:17

KE: Podzielić TP SA, by było taniej

Komisja Europejska popiera plan wydzielenia z TP SA firmy zarządzającej liniami telefonicznymi. Jeśli tak się stanie, mogą spaść ceny połączeń.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Marek Zimny)

Komisja Europejska popiera plan wydzielenia z Telekomunikacji Polskiej firmy zarządzającej liniami telefonicznymi - pisze "Rzeczpospolita". Gazeta podkreśla, że jeśli plan wejdzie w życie, mogą spaść ceny połączeń.

Anna Streżyńska, szefowa Urzędu Komunikacji Elektronicznej powiedziała "Rzeczpospolitej", że liczy, iż podział Telekomunikacji doprowadzi do spadku hurtowych cen usług, co może się przełożyć na obniżenie rachunków, jakie płacą klienci.

ZOBACZ TAKŻE:
TPSA chce zmiany stawek rozliczeń międzyoperatorskichŻeby podzielić TP SA, potrzebna jest zgoda Komisji Europejskiej. Martin Selmayr, rzecznik unijnej komisarz do spraw społeczeństwa informacyjnego, podkreślił w rozmowie z gazetą, że Komisja generalnie zachęca do takich działań.

UKE przygotowuje projekt podziału Telekomunikacji Polskiej na firmę, która zarządza infrastrukturą, czyli urządzeniami i kablami telekomunikacyjnymi, oraz drugą, która sprzedaje usługi abonentom. Zdaniem Urzędu Komunikacji Elektronicznej przyczyni się to do zwiększenia konkurencji na rynku telekomunikacyjnym.

ZOBACZ TAKŻE:

Tagi: tpsa, komisja europejska, telekomunikacja, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz