Notowania

ker
14.11.2008 10:58

Kernel Holding podtrzymał prognozę

Spółka Kernel Holding, która w piątek podała wyniki za I kw. swojego roku obrotowego, podtrzymała prognozy na cały rok finansowy 2009 r. (kończący się 30 czerwca). Spółka zakłada, że osiągnie 115 mln USD zysku netto przy 1,1 mld USD obrotów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Spółka Kernel Holding, która w piątek podała wyniki za I kw. swojego roku obrotowego, podtrzymała prognozy na cały rok finansowy 2009 r. (kończący się 30 czerwca). Spółka zakłada, że osiągnie 115 mln USD zysku netto przy 1,1 mld USD obrotów.

_ Mimo że rok obrotowy 2009 rozpoczął się w sytuacji spadających cen i nieokreślonych perspektyw finansowych, jesteśmy jednak przekonani, że nasza działalność w segmencie olejowym, zbożowym i logistycznym osiągnie zaplanowane wielkości i dochody. Jeśli chodzi o rolnictwo, niska dochodowość tego segmentu działalności nie będzie miała istotnego wpływu na wskaźniki ze względu na niewielki udział w wynikach Grupy _ - powiedział przewodniczący rady dyrektorów Andrey Verevskiy, cytowany w komunikacie. _ Reasumując, uważamy, że nasza sytuacja w zakresie płynności jest pod kontrola i że będziemy mogli finansować wszystkie segmenty naszej działalności w celu osiągnięcia prognozowanych wyników na 2009 rok _ - powiedział też Verevskiy.

Firma podała, że potwierdza prognozy zakładające osiągnięcie 1,1 mld USD przychodów i 115 mln USD zysku netto.

W I kw. roku obrotowego grupa miała 23,23 mln USD skonsolidowanego zysku netto w kwartale zakończonym 30 września, wobec 8,44 mln USD rok wcześniej. Przychody w tym okresie wyniosły 371,30 mln USD wobec 94,01 mln USD rok wcześniej.

_ Warunki rynku surowców rolnych różnią się obecnie od warunków, które obserwowaliśmy w pierwszym kwartale roku obrotowego. Jeśli ubiegły rok obrotowy charakteryzował się głównie wzrostem cen zarówno na rynku zbożowym, jak i olejowym, to obecnie obserwujemy spadek cen. Niemniej spółka uzyskuje dodatkowe przewagi finansowe we wszystkich segmentach swojej działalności, z wyjątkiem rolnictwa, dzięki wysokim zbiorom i silnej pozycji w regionach kluczowych oraz dywersyfikacji portfela biznesowego, co pozwala utrzymywać dochodowość wszystkich segmentów działalności Spółki, z wyjątkiem rolniczego, na wysokim poziomie _ - czytamy w komentarzu zarządu do wyników.

Spółka poinformowała, że w związku z głębokim światowym kryzysem finansowym skupia się na zapewnieniu możliwości wykonywania swoich zobowiązań. W konsekwencji posiada na rachunkach rozliczeniowych więcej środków pieniężnych, niż potrzebowałaby w zwykłej sytuacji.

Tagi: ker, mso, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz