Notowania

ker
30.08.2011 17:16

Kernel zakłada, że marża operacyjna Russian Oils wyniesie 11-12 procent

Kernel zakłada, że marża operacyjna przejmowanej rosyjskiej spółki Russian Oils będzie niższa niż z działalności na Ukrainie i wyniesie 11-12 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Bartek Chochołowski)

Kernel zakłada, że marża operacyjna przejmowanej rosyjskiej spółki Russian Oils będzie niższa niż z działalności na Ukrainie i wyniesie 11-12 proc. W przyszłości spółka planuje rozwój organiczny i kolejne akwizycje w Rosji - poinformował podczas telekonferencji Andrey Verevskiy, przewodniczący rady dyrektorów Kernel Holding.

_ - Spodziewamy się, że marża operacyjna Russian Oils będzie niższa niż na Ukrainie i wyniesie 11-12 proc. _ - powiedział Verevskiy._ _

_ - Rentowność będzie niższa, bo mamy słabszą infrastrukturę, jesteśmy nowym graczem na rynku _ - dodał.

Podkreślił, że przejęcie Russian Oils jest relatywnie małe, ale to dopiero pierwszy krok do rozwoju na rynku rosyjskim._ - Aktywnie szukamy możliwości rozwoju organicznego i przejęć w Rosji. Chcemy się tam rozwijać, by zwiększać efektywność, poprawiać marże. Chcemy się najpierw zorientować na tym rynku, rozejrzeć się gdzie się rozwijać, kogo przejąć _ - powiedział Verevskiy.

W połowie sierpnia Kernel Holding poinformował o kupnie 100 proc. udziałów w spółce Russian Oils. Wartość przedsiębiorstwa szacowana jest na 60 mln USD, z czego 15 mln USD kwoty przekazane zostanie w formie gotówki. Kernel ma już zgodę rosyjskiego Urzędu Antymonopolowego. Transakcja ma być sfinalizowana na początku września.

Russian Oils ma trzy zakłady produkcyjne w regionach Krasnodar (dwa zakłady) i Stavropol (jeden), na południu Rosji. Przejmowana przez Kernela spółka tłoczy rocznie 400 tys. ton nasion słonecznika, a dodatkowo jeden z zakładów jest w stanie rafinować i butelkować rocznie 100 tys. ton oleju.

Kernel szacuje, że sprzedaż oleju wyprodukowanego przez zakłady należące do Russian Oils poprawi EBITDĘ grupy Kernela o około 20 mln dolarów w 2012 roku.

Tagi: ker, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz