Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KGHM inwestuje i liczy na zyski

0
Podziel się:

KGHM zainwestuje do 2035 roku 1,34 mld zł w uruchomienie wydobycia rudy miedzi z nowego złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy. Planowany zysk netto z tego projektu wyniesie w tym czasie blisko 9 mld zł.

*KGHM zainwestuje do 2035 roku 1,34 mld zł w uruchomienie wydobycia rudy miedzi z nowego złoża Głogów Głęboki-Przemysłowy. Planowany zysk netto z tego projektu wyniesie w tym czasie blisko 9 mld zł. *
"Zarząd KGHM Polska Miedź SA podjął decyzję o uruchomieniu wydobycia ze złoża Głogów Głęboki - Przemysłowy znajdującego się w pobliżu aktualnie wykorzystywanych złóż rudy. O wielkości nowego złoża świadczy to, że stanowi ono ok. 26 proc. zasobów eksploatowanych obecnie przez KGHM Polska Miedź SA" - podała spółka w komunikacie.

Złoże zalega na głębokości 1100-1400 metrów i - jak poinformował KGHM - "stwarza strategiczną szanse na przedłużenie działalności wydobywczej KGHM o kolejne kilkanaście lat".

Firma podała, że planowany zysk netto z tej inwestycji wyniesie blisko 9 mld zł, przy założeniu ceny miedzi w wysokości 2.700 USD za tonę.

Decyzję o inwestycji zaakceptowała na piątkowym posiedzeniu rada nadzorcza KGHM.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)