Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
kghm
25.02.2006 11:04

KGHM ma nowego prezesa

Obradująca w piątek rada nadzorcza KGHM Polska Miedź SA wybrała na prezesa spółki Krzysztofa Skórę.

Podziel się
Dodaj komentarz

Obradująca w piątek rada nadzorcza (RN) KGHM Polska Miedź SA wybrała na prezesa spółki Krzysztofa Skórę - poinformował PAP członek rady nadzorczej z wyboru załogi Leszek Hajdacki.

Skóra, który na poprzednim posiedzeniu RN 10 lutego został delegowany z rady do pełnienia funkcji prezesa, w piątek zrezygnował z zasiadania w radzie nadzorczej spółki.

Jak poinformował Hajdacki, RN dokonała także innych zmian w zarządzie. W jego skład weszli: Maksymilian Bylicki, Marek Fusiński, Ireneusz Reszczyński oraz Mirosław Biliński. Wcześniej rada odwołała dotychczasowych członków zarządu z funkcji (nie rozwiązując z nimi umów o pracę), za wyjątkiem Wiktora Błądka, który jest reprezentantem załogi.

Trzech nowo powołanych członków zarządu piastowało już te funkcje w przeszłości. Są to Mirosław Biliński, Ireneusz Reszczyński i Marek Fusiński, którzy w latach 1999 - 2001 wchodzili w skład zarządu, gdy kierował nim Marian Krzemiński.

"Rada podjęła decyzję o odwieszeniu Wiktora Błądka z dniem 8 marca i wtedy też powróci on do pełnienia swoich obowiązków" - powiedział PAP Hajdacki, reprezentujący Związek Zawodowy Pracowników Przemysłu Miedziowego, który popierał Błądka w wyborach na członka zarządu z wyboru załogi.

Wiktora Błądka zawiesiła pod koniec roku (na okres nie dłuższy niż trzy miesiące) RN spółki w starym składzie. Błądek od połowy 2005 r. po wygranych wyborach jest członkiem zarządu wybranym przez załogę. Jego kadencja mija w połowie tego roku.

Zmiany w składzie zarządu były spodziewane już po ostatnim posiedzeniu rady nadzorczej spółki 10 lutego. Wtedy nie odwołano członków zarządu, a jedynie prezesa Marka Szczerbiaka. Zaproponowano mu stanowisko doradcy zarządu. Do pełnienia jego obowiązków tymczasowo oddelegowano wtedy członka rady nadzorczej Krzysztof Skórę.

Kolejne posiedzenie rady nadzorczej odbędzie się 7 marca.

Tagi: kghm, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz