Notowania

kgh
26.03.2010 11:16

KGHM zaoszczędzi 80 mln zł

KGHM Polska Miedź oszacował pierwsze oszczędności związane z programem "Efektywność" na 80 mln.

Podziel się
Dodaj komentarz
(KGHM)

KGHM Polska Miedź oszacował pierwsze oszczędności związane z programem _ Efektywność _ na 80 mln. Środki te zostaną zaoszczędzone dzięki wprowadzeniu w życie 200 różnych inicjatyw, z których część zostanie uruchomiona od razu, a część po przeprowadzeniu testów - poinformowała spółka w komunikacie.

_ Projekt +Efektywność+ ma obniżyć jednostkowe koszty produkcji miedzi. Realizowany od 2009 roku ma być wdrażany w ciągu kolejnych trzech. W dwóch pierwszych, z zaplanowanych siedmiu, falach projektu, zrealizowano 10 programów _ - napisano w komunikacie.

Spółka podała, że potencjał poprawy efektywności i redukcji kosztów wynosi łącznie w całym programie 600 mln zł, w całym procesie produkcji miedzi: od wydobycia rudy miedzi, poprzez wzbogacanie urobku, kończąc na procesie hutniczym.

Do tej pory, w ramach programu działał zespół projektowy, który składał się z ponad 20 liderów zmian z KGHM oraz konsultantów firmy McKinsey & Company.

_ Dotychczas przeprowadzono ponad 80 warsztatów w których zaangażowano 1.500 pracowników, dzięki którym powstało prawie 2.000 pomysłów i po dalszej szczegółowej analizie udało się wyselekcjonować 200 inicjatyw przeznaczonych do wdrożenia _ - napisano.

_ Szacowane oszczędności to około 80 mln zł. Są one podzielone na te uruchamiane od razu oraz wymagające wcześniejszych testów przed wdrożeniem _ - dodano.

Spółka podała, że niektóre z pomysłów można realizować bez nakładów finansowych, a niektóre wymagają inwestycji.

_ Zakładamy, że inicjatywy inwestycyjne powinny zwrócić się maksymalnie w ciągu trzech lat _ - powiedział Paweł Feret, kierownik projektu, cytowany w komunikacie.

Obecnie realizowana jest trzecia fala projektu, w którą zaangażowanych jest 26 liderów zmian wspieranych przez 27 koordynatorów lokalnych. Program realizowany jest już samodzielnie przez pracowników spółki.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Indeksy giełd na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/swiat/ )
* [ Notowania surowców na świecie ]( http://www.money.pl/gielda/surowce/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: kgh, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz