Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KGHM zmienił zdanie ws. dywidendy

0
Podziel się:

Zarząd KGHM zmienił rekomendację co do podziału zysku za 2008 rok i obecnie chce przeznaczyć na wypłatę dywidendy 1,432 mld zł.

KGHM zmienił zdanie ws. dywidendy
(Centrum Prasowe KGHM S.A.)

Zarząd KGHM zmienił rekomendację co do podziału zysku za 2008 rok i obecnie chce przeznaczyć na wypłatę dywidendy 1,432 mld zł, co daje 7,16 zł na jedną akcję.

Poprzednia oficjalna rekomendacja zarządu zakładała pozostawienie całości zysku w spółce. W 2008 roku KGHM osiągnął 2,9 mld zł zysku netto.

Dzień dywidendy ma zostać ustalony na 16 lipca, a wypłata ma nastąpić 6 sierpnia.

Spółka podała w komunikacie, iż powodem podwyższenia rekomendacji jest poprawa warunków makroekonomicznych, bieżącej sytuacji finansowej spółki oraz korzystniejszej w odniesieniu do założeń budżetu prognozy wyników spółki na rok 2009.

_ - Zgodnie z aktualną projekcją wyników na rok 2009 planowany zysk spółki wzrósł z 488 mln zł do poziomu 1 906 mln zł. Przy rekomendowanym poziomie dywidendy stan środków pieniężnych na koniec 2009 r. będzie zbliżony do poziomu określonego w budżecie spółki zatwierdzonym przez radę nadzorczą _ - napisano w komunikacie.

W ubiegłym roku spółka wypłaciła 9 zł dywidendy na akcję, przeznaczając na ten cel 1,8 mld zł z zysku za 2007 rok, który wyniósł 3,8 mld zł.

W 2008 roku zarząd KGHM początkowo rekomendował wypłatę dywidendy na poziomie 5,5 zł na akcję, jednak w połowie maja ubiegłego roku podwyższył rekomendację do 9 zł za akcję.

Spółka tłumaczyła wówczas, że podwyższenie rekomendowanego poziomu dywidendy wynika z przewidywanego przesunięcia w czasie planowanych na 2008 rok inwestycji, głównie z powodu przedłużającego się procesu nabycia akcji Polkomtela od TDC.

Ostateczną decyzję co do podziału zysku za 2008 rok podejmie WZA zwołane na 16 czerwca.

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)