Notowania

kino polska
13.06.2013 23:21

Kino Polska przejmie 100 procent udziałów w Filmbox

W tym celu spółka planuje podwyższenie kapitału poprzez emisję 6-7 mln akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(depthQ.com)

Kino Polska przejmie 100 procent udziałów w spółce Filmbox International Ltd. W tym celu spółka planuje podwyższenie kapitału poprzez emisję 6-7 mln akcji.

_ - Działania te będą miały na celu całkowite przejęcie przez Kino Polska udziałów w podmiotach zajmujących się produkcją i dystrybucją kanałów filmowych marki FilmBox zarówno w regionie Europy Środkowo-Wschodniej, jak i na całym świecie _ - podano w komunikacie.

_ - Po przeprowadzeniu planowanych transakcji wszelkie zadania związane z produkcją i dystrybucją kanałów filmowych marki FilmBox będą wykonywane przez Grupę Kino Polska i na jej rachunek, w wyniku czego wyeliminowane zostanie pośrednictwo pozostałych spółek z Grupy SPI _ - dodano.

W ramach transakcji Kino Polska planuje emisję od 6.000.000 do 7.000.000 akcji z wyłączeniem prawa poboru dotychczasowych akcjonariuszy oraz pokrycie nowo wyemitowanych akcji aportem poprzez wniesienie 100 procent udziałów spółki Filmbox International Ltd. Dodano, że zarząd Kino Polska będzie wnioskował o ustalenie przez NWZ ceny emisyjnej akcji nie wyższej niż 17 zł.

W komunikacie podano również, że od dnia wniesienia aportem udziałów Filmbox International Ltd. do Grupy Kino Polska sprawować będzie ona pełną kontrolę nad przygotowywaniem i dystrybucją kanałów filmowych marki FilmBox na świecie, a w szczególności w takich krajach jak Czechy, Słowacja, Węgry, Rumunia i Bułgaria.

Właścicielem spółki Filmbox International Ltd., jak i również 60,83 procent akcji Kino Polska jest Grupa SPI.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

Tagi: kino polska, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz