Notowania

mci
04.02.2009 13:52

KNF dała zielone światło dla Helix Ventures Partners

KNF wydała zezwolenie na uruchomienie funduszu Helix Ventures Partners (HVP), który będzie działał jako FIZ. Zadeklarowana przez inwestorów, wśród których jest giełdowy MCI Management, kwota na prowadzenie funduszu to 40 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Komisja Nadzoru Finansowego wydała zezwolenie na uruchomienie funduszu Helix Ventures Partners (HVP), który będzie działał jako FIZ. Zadeklarowana przez inwestorów, wśród których jest giełdowy MCI Management, kwota na prowadzenie funduszu to 40 mln zł.

_ Uruchomienie funduszu HVP jest elementem strategii rozwoju grupy MCI. Naszym celem jest tworzenie dedykowanych funduszy wspólnie z innymi partnerami inwestycyjnymi. Szczególnie w dobie trudnej sytuacji na rynku kapitałowym fundusze venture capital są dobrą alternatywą finansowania przedsięwzięć w gospodarce _ - powiedział prezes MCI Management Tomasz Czechowicz.

_ Uważamy, że najbliższe dwa lata będą bardzo dobrym okresem do otwierania nowych inwestycji _ - dodał.

HVP FIZ jest kolejnym funduszem inwestycyjnym, który znajdzie się w strukturze MCI Capital TFI. Deklaracje wsparcia finansowego funduszu złożyło trzech inwestorów: Krajowy Fundusz Kapitałowy (20 mln zł), MCI Management (docelowo 12 mln zł) i Dariusz Wiatr (docelowo 8 mln zł).

Fundusz będzie inwestował w projekty typu _ start-up _ i _ early stage _ z obszaru: internet, oprogramowanie, technologie mobilne i elektronika. Założony okres trwania funduszu to 10 lat, a przewidywana wielkość pojedynczej transakcji wyniesie do 1,5 mln euro. Zakładany horyzont inwestycyjny jednej inwestycji to pięć lat.

Wyjścia z inwestycji fundusz będzie realizował poprzez sprzedaż udziałów bezpośrednio do potencjalnych inwestorów lub w drodze emisji w ramach IPO lub SPO.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: mci, knf, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz