Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

KNF nakłada kary w związku z transakcjami na akcjach Grupy Azoty

0
Podziel się:

Norica Holding jest spółką zależną rosyjskiej grupy Acron.

KNF nakłada kary w związku z transakcjami na akcjach Grupy Azoty
(Azoty Tarnów)

Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne w sprawie nałożenia kar pieniężnych na Norica Holding, Vertco Ventures i Omana Holdings w związku z transakcjami akcjami Grupy Azoty - podała KNF.

Norica Holding jest spółką zależną rosyjskiej grupy Acron. Podobne postępowanie administracyjne, dotyczące podejrzenia naruszenia art. 69 ustawy o ofercie publicznej w związku z posiadaniem akcji spółki Grupa Azoty, zostało wszczęte także wobec Raiffeisen Centrobank.

_ - Przekazanie do publicznej wiadomości informacji o wszczęciu postępowań ma na celu kształtowanie świadomości prawnej poprzez utwierdzenie prawidłowych postaw wobec prawa oraz uświadomienie uczestnikom rynku kapitałowego, że KNF na bieżąco weryfikuje wykonywanie przez akcjonariuszy obowiązków określonych w art. 69 ustawy o ofercie publicznej _ - czytamy w komunikacie.

_ - Wprowadzenie przez ustawodawcę szczegółowych przepisów zobowiązujących akcjonariuszy do precyzyjnego informowania o zaangażowaniu w spółkę publiczną i dalszych planach w stosunku do niej służy bowiem zwiększeniu transparentności rynku kapitałowego oraz zapewnia większy poziom ochrony inwestorów. Ponadto komunikat KNF ma stanowić dla pozostałych uczestników rynku kapitałowego bodziec do dołożenia należytej staranności przy wykonywaniu ustawowych obowiązków informacyjnych _ - dodano.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)