Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

KNF ukarała MCI Capital TFI oraz Internet Group

0
Podziel się

Stanisław Kluza nałożył na spółki kary w łącznej wysokości 140 tysięcy złotych.

KNF ukarała MCI Capital TFI oraz Internet Group
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)
bDTHfwKZ

*Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) ukarała MCI Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych karami w wysokości 100 tys. zł za naruszenie interesu uczestników funduszu inwestycyjnego MCI.Private Ventures FIZ, poinformował urząd. *

_ - Komisja jednogłośnie nałożyła na MCI Capital Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych kary pieniężne w łącznej wysokości 100 tysięcy złotych za naruszenie interesu uczestników funduszu inwestycyjnego MCI.Private Ventures FIZ, polegające na sprzedaży akcji spółki z portfela subfunduszu MCI.TechVentures 1.0 w październiku 2008 r. po cenie znacząco odbiegającej od ich ceny rynkowej oraz za naruszenie przez fundusz postanowień statutu funduszu, polegające na zawarciu umowy sprzecznej z celem inwestycyjnym funduszu _ - czytamy w komunikacie KNF.

MCI Management do którego należy MCI Capital TFI miało narastająco w I-III kw. 2010 57,19 mln zł skonsolidowanego zysku netto wobec 25,66 mln zł zysku rok wcześniej.

bDTHfwLb

Komisja Nadzoru Finansowego ukarała też spółkę Internet Group, która znajduje się w stanie upadłości likwidacyjnej, grzywną w wysokości 40 tys. zł. Powodem było niedopełnienie przez firmę obowiązków informacyjnych.

_ - KNF jednogłośnie nałożyła na spółkę publiczną Internet Group w upadłości likwidacyjnej karę pieniężną w wysokości 40 tysięcy złotych za niedopełnienie obowiązków informacyjnych spółki publicznej polegające na nieprzekazaniu informacji poufnej o podpisaniu w dniu 7 kwietnia 2010 r. listu intencyjnego, którego przedmiotem była współpraca na rzecz opracowania i wdrożenia planu restrukturyzacji, w ustawowym terminie, tj. niezwłocznie po zajściu zdarzenia _ - czytamy w komunikacie.

W połowie października Sąd Rejonowy zdecydował w poniedziałek o rozpoczęciu postępowania upadłościowego obejmującego likwidację spółki Internet Group. Spółka zapowiadała odwołanie od tej decyzji.

bDTHfwLC
giełda
wiadomości
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)