Notowania

tauron
27.05.2010 16:47

KNF zatwierdził prospekt emisyjny Tauronu

MSP zakłada, że do inwestorów indywidualnych trafi około 25 proc. oferowanych akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Tauronu. Jego publikacja jest planowana na 1 czerwca.

- _ Zatwierdzenie prospektu to jednocześnie zakończenie ważnego etapu przygotowań do oferty publicznej. Decyzja KNF otwiera nam możliwość publikacji prospektu i rozpoczęcia oferty publicznej, która skierowana będzie do inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych w Polsce oraz wybranych zagranicznych inwestorów instytucjonalnych _ – mówi Dariusz Lubera, prezes Zarządu Tauron Polska Energia* *

Prospekt został zatwierdzony w związku z ofertą publiczną akcji serii B, C, J i K oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii od A do K.

Oferującymi akcje Tauronu są Unicredit CAIB Polska i Trigon Dom Maklerski.

- _ Tauron Polska Energia to spółka kluczowa dla polskiej elektroenergetyki. Już niebawem umożliwimy inwestorom uczestnictwo w jej prywatyzacji _ – wyjaśnia Aleksander Grad, Minister Skarbu Państwa

MSP zdecydowało, że oferta obejmie około 53 proc. akcji Tauronu. Po ofercie udział Skarbu Państwa w akcjonariacie spółki spadnie do około 34 procent.

MSP zakłada, że do inwestorów indywidualnych trafi około 25 proc. oferowanych akcji.

* **ZOBACZ TAKŻE:**
* [ Tauron liczy na 4 miliardy złotych z giełdy ]( http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tauron;liczy;na;4;miliardy;zlotych;z;gieldy,177,0,573873.html )
* [ Tauron coraz bliżej debiutu na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/tauron;coraz;blizej;debiutu;na;gpw,17,0,609041.html )[ ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/tauron;zamierza;wyplacac;na;dywidende;do;50;proc;zysku,8,0,622856.html )
* [ Tauron zamierza wypłacać na dywidendę do 50 proc. zysku ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/tauron;zamierza;wyplacac;na;dywidende;do;50;proc;zysku,8,0,622856.html )
* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: tauron, oferta publiczna, emisja, knf, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz