Notowania

opteam
08.06.2010 13:24

KNF zatwierdziła prospekt emisyjny OPTeam

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny spółki informatycznej OPTeam. Prospekt jest związany z pierwotną ofertą publiczną spółki.

Podziel się
Dodaj komentarz

Prospekt został złożony w związku z ofertą publiczną akcji serii D oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji serii A, B, C i D, a także praw do akcji serii D.

Oferującym jest Dom Maklerski IDM.

W ofercie publicznej spółka może zaoferować od 1 do 1,4 mln akcji serii D. Do obiegu ma zostać wprowadzonych łącznie 6,3 mln akcji serii A, B oraz C.

OPTeam to rzeszowska spółka informatyczna, specjalizująca się w produkcji i wdrażaniu systemów opartych o technologie kart elektronicznych oraz oprogramowania dla terminali płatniczych.

Akcjonariuszami OPTeam są w chwili obecnej cztery osoby fizyczne, w tym dwóch członków Zarządu, posiadające po 21,83 proc. akcji każda, a także DM IDMSA będący właścicielem 12,7 proc. akcji spółki.

Spółka jest właścicielem 51 proc. udziałów w firmie Elektra Sp. z o.o. - jednego z największych polskich integratorów systemu ERP CDN XL, przeznaczonego dla średnich i dużych przedsiębiorstw. Spółka posiada również 50% akcji Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności.

W 2009 r. Grupa OPTeam uzyskała ponad 60 mln zł przychodów ze sprzedaży. Zysk netto przypadający na akcjonariuszy OPTeam wyniósł 1,4 mln złotych.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: opteam, knf, prospekt emisyjny, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz