Notowania

stf
08.12.2010 11:19

KNF zatwierdziła prospekty emisyjne Izostalu i Wadeksu

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Izostalu, w związku z ofertą publiczną do 12 mln akcji serii K oraz prospekt Wadeksu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła prospekt emisyjny Izostalu, w związku z ofertą publiczną do 12 mln akcji serii K oraz prospekt Wadeksu.

Zajmujący się izolowaniem rur stalowych Izostal we wrześniu złożył prospekt emisyjny do Komisji Nadzoru Finansowego. Spółka informowała, że planuje zadebiutować na GPW w IV kwartale 2010 roku.

Izostal informował wcześniej, że planuje pozyskać z emisji 40-50 mln zł. Środki z emisji w 75 proc. chce przeznaczyć na rozszerzenie działalności, a 25 proc. na budowę centrum badawczo-rozwojowego.

NWZA Izostalu na początku września zdecydowało o podwyższeniu kapitału poprzez emisję od 3 mln do 12 mln akcji serii K.

Zdolności produkcyjne Izostalu wynoszą rocznie 400 tys. mkw izolacji wewnętrznej i 1 mln mkw izolacji zewnętrznej. Głównym odbiorcą firmy jest sektor gazowy, do którego trafia ponad 90 proc. sprzedaży.

Po emisji większościowym akcjonariuszem spółki pozostać ma giełdowy Stalprofil.

Komisja Nadzoru Finansowego zatwierdziła także prospekt emisyjny notowanej na NewConnect spółki Wadex, w związku z ofertą publiczną 1 mln akcji serii C oraz zamiarem ubiegania się o dopuszczenie do obrotu na rynku regulowanym akcji zwykłych na okaziciela serii: A2, B i C.

Oferującym akcje obu spółek jest Dom Maklerski BDM.

Tagi: stf, wax, dom, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz