Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Koelner wypracował zysk operacyjny, wynik netto około zera

0
Podziel się:

Wolumen sprzedaży w porównaniu z 2012 r. był mniejszy, ale pod względem efektywności i rentowności wiele się nie zmieniło.

Koelner wypracował zysk operacyjny, wynik netto około zera
(Emily2k/Dreamstime)

*W I kwartale 2013 r. Koelner wypracował dodatni wynik operacyjny, a wynik netto wyniesie ok. zera - poinformował prezes spółki Radosław Koelner. Dodał, że zarząd będzie chciał rekomendować w połowie maja wypłatę dywidendy lub skup akcji własnych, jednak decyzja będzie zależna od wyników sprzedaży. *

_ W I kwartale osiągnęliśmy dodatni wynik operacyjny. Na poziomie wyniku netto nie zamknęliśmy jeszcze ksiąg, ale będzie to rezultat około zera _ - powiedział na konferencji Koelner.

_ Wolumen sprzedaży w porównaniu z 2012 r. był mniejszy, ale pod względem efektywności i rentowności wiele się nie zmieniło _ - dodał.

Koelner poinformował, że jeśli 2013 r., który w opinii prezesa zaczął się ciężko, spółka zamknie według zaplanowanego budżetu, to w 2014 r. powróci do publikowania prognozy. Dodał, że zarząd będzie chciał zarekomendować radzie nadzorczej wypłatę dywidendy lub buy-back.

_ Handel się ożywił w II połowie kwietnia, wygląda to obiecująco, jednak dopiero w połowie maja będziemy widzieć na co możemy liczyć. Jeżeli koniunktura się odbije, to będziemy rekomendowali wypłatę dywidendy lub buy-back. Patrząc na obecną wycenę będzie to raczej buy-back _ - powiedział.

Prezes podtrzymał wyrażone w kwietniowym wywiadzie dla PAP zapowiedzi, że spółka chce przeznaczyć w tym roku na inwestycje ok. 40-50 mln zł. _ Spółka nie znajduje się pod presją finansową, która wymuszałaby sprzedaż posiadanych nieruchomości, które są zbędne dla działalności firmy _ - powiedział.

_ Czekamy na poprawę warunków rynkowych, tak żeby sprzedać te nieruchomości po najkorzystniejszych cenach _ - dodał. Piotr Kopydłowski, członek zarządu ds. finansowych ocenił, że realna wartość nieruchomości, które mogą zostać potencjalnie sprzedane wynosi ok. 10-15 mln zł, natomiast ich wartość księgowa jest ok. dwa razy niższa.

Koelner poinformował, że obecny stan zatrudnienia w segmencie produkcji pozwala zwiększyć jej wolumen o 30-40 proc. _ W ciągu 2 lat planujemy raczej redukcję tego zatrudnienia. Chcemy za to rozwijać segment sprzedaży i logistyki _ - powiedział.

Spółka Koelner zatrudnia 1.917 osób, w tym 750 w produkcji, 576 w sprzedaży, a 354 w logistyce, 153 w administracji i 84 w R&D. Grupa Koelner w 2012 r. zaraportowała 10,3 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej wobec 67,7 mln zł przed rokiem. EBIT spadł do 29,6 mln zł w stosunku do 50,3 mln zł w 2011 r., a przychody zmniejszyły się rdr do 637,9 mln zł z 662,2 mln zł.

Grupa Koelner zajmuje się opracowywaniem rozwiązań z zakresu technik zamocowań, ich projektowaniem, produkcją i dystrybucją. Portfolio produktów grupy obejmuje mechaniczne elementy złączne, wyroby gwintowane, kotwy chemiczne, wiertła, piły tarczowe oraz narzędzia i elektronarzędzia.

giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)