Notowania

awaria
17.07.2013 12:10

Kolejna awaria nowego systemu na giełdzie w Warszawie

Przez ponad godzinę inwestorzy nie mają dostępu do aktualnych cen akcji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Reporter Poland)

Po 11:09 część inwestorów nie mogła śledzić notowań na GPW. Wszystko przez awarię systemu. Na szczęście transakcje zawierane w tym czasie przechodziły bez przeszkód - zapewniają przedstawiciele giełdy w Warszawie. Problem dotyczył tylko prezentacji kursów.

aktualizacja 13:00

Według niepotwierdzonych informacji jeden ze strumieni danych uległ zakłóceniu. System transakcyjny rzekomo jest jednak sprawny, natomiast brak jest dostępu do bieżących cen akcji. Oficjalnego komunikatu ze strony GPW do tej pory nie ma.

Dariusz Kułakowski, członek zarządu GPW tłumaczył za to w TVN CNBC, że problem po stronie giełdy trwał zaledwie przez minutę pomiędzy 11:08 a 11:09. Szybko jednak został zrobiony restart i od tamtej pory wszystko powinno odbywać się prawidłowo. Brak danych z tego czasu spowodował, że teraz problem przeniósł się na pośredniczące w obrocie domy maklerskie.

Może to spowodować, że część inwestorów będzie dysponowała danymi aktualnymi, a część nie. O 13:00 kilka domów maklerskich potwierdziło prawidłowość notowań. Rodzi to zagrożenie dochodzenia roszczeń ze strony inwestorów w stosunku do giełdy i obsługujących ich firm inwestycyjnych.

Przerwa w dostarczaniu notowań trwała blisko godzinę Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

To już kolejna awaria w odstępie bardzo krótkiego czasu. Przed miesiącem (24 czerwca) Giełda Papierów Wartościowych chwilę po południu przestała publikować notowania indeksów: WIG20, WIG, WIG-Poland, WIG20TR, WIG20short, WIG20lev, WIG-banki, WIG-budownictwo, WIG-deweloperzy, WIG-informatyka i WIG-spożywczy. Zawieszone były też wszystkie instrumenty pochodne oparte na indeksie 20 największych spółek.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: awaria, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz