Notowania

komputronik
28.09.2011 10:15

Komputronik wstrzymał procedurę wypłaty dywidendy

To efekt błędu stwierdzonego w uchwale podjętej przez walne zgromadzenie 26 września, uniemożliwiającego wypłatę dywidendy w założonej wysokości.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Yuri_Arcurs/iStockphoto)

Zarząd Komputronik podjął decyzję o wstrzymaniu procedury wypłaty dywidendy w związku z błędem formalnym stwierdzonym w uchwale podjętej przez walne zgromadzenie 26 września, uniemożliwiającym wypłatę dywidendy w założonej wysokości.

W poniedziałek 26 września 2011 roku zwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy spółki podjęło Uchwałę nr 7 w przedmiocie przeznaczenia na dywidendę 1,15 mln zł zysku, czyli 0,12 zł na akcję za rok obrotowy trwający od 1 kwietnia 2010 roku do 31 marca 2011 roku na dywidendę.

_ W treści Uchwały błędnie wskazano wysokość kwoty zysku netto Spółki przeznaczoną na wypłatę dywidendy, tj. 1.149 tys. złotych, co uniemożliwia wypłatę dywidendy o wartości przypadającej na jedną akcję 0,12 złotych _ - podała spółka.

_ W związku z powyższym Zarząd Spółki podjął decyzję o wstrzymaniu procedury wypłaty dywidendy. Jednocześnie Zarząd Spółki niezwłocznie podejmie wszelkie działania w zakresie zwołania Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w celu podjęcia uchwały zmieniającej treść Uchwały nr 7 podjętej przez Zwyczajne Walne Zgromadzenie Spółki w dniu 26 września 2011 roku _ - podano.

Spółka podała też, że działanie Zarządu podyktowane jest interesem Akcjonariuszy, aby dywidenda wypłacona została o wartości nie niższej niż 0, 12 złotych przypadającej na jedną akcję, a jej wypłata odbyła się w najkrótszym terminie.

Wcześniej dzień dywidendy był planowany na 5 października, a dzień wypłaty na 15 listopada 2011 roku.

* [ Notowania spółek na GPW ]( http://www.money.pl/gielda/gpw/akcje/ )
* [ Indeksy GPW w Money.pl ]( http://www.money.pl/gielda/indeksy_gpw/ )
* [ Notowania GPW bez opóźnień tylko w serwisie Mystock.pl ]( http://www.mystock.pl/ )
Tagi: komputronik, kom, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz