Notowania

mnc
21.05.2010 21:22

Komu resort skarbu sprzeda akcje Ruchu?

Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do negocjacji o kupnie 52,7 proc. akcji Ruchu podmiot, który złożył ofertę wiążącą.

Podziel się
Dodaj komentarz
(ruch.com.pl)

*_ - Ministerstwo Skarbu Państwa dopuściło do negocjacji o kupnie 52,7 proc. akcji Ruchu podmiot, który złożył ofertę wiążącą _ - poinformował Maciej Wewiór, rzecznik resortu. *

Według wcześniejszych informacji prasowych ofertę wiążącą na zakup dystrybutora prasy złożyła tylko Lurena Investments. Jupiter NFI, drugi podmiot, który złożył wstępną ofertę, po badaniu dystrybutora prasy nie zdecydował się na złożenie ostatecznej oferty.

_ - Dzisiaj została podjęta decyzja o dopuszczeniu do negocjacji tego oferenta, który złożył ofertę wiążącą na Ruch _ - powiedział rzecznik.

_ - Teraz będzie ustalany harmonogram rozmów i na tej podstawie będziemy dalej działać. Chcielibyśmy cały proces zakończyć jeszcze w tym roku _ - dodał.

W marcu resort zaprosił do negocjacji w sprawie kupna do 30.978.227 akcji, czyli 52,66 proc. kapitału zakładowego Ruchu.

Zainteresowanie Ruchem zgłaszała wcześniej kontrolowana przez Zbigniewa Jakubasa Mennica, która w lutym ogłosiła wezwanie do sprzedaży akcji Ruchu dające 54,95 proc. głosów na WZA po 8,3 zł za sztukę. Zapisy rozpoczęły się 18 marca i potrwać miały do 1 kwietnia, ale zostały przedłużone do 21 kwietnia.

Wezwanie nie doszło do jednak skutku, gdyż Mennica nie otrzymała zapisów na akcje dające co najmniej 51 proc. głosów na walnym, co było progiem minimalnym w wezwaniu.

Tagi: mnc, jpr, rch, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz