Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Konsorcjum Hydrobudowy budujące odc. A4 odzyskało możliwość

0
Podziel się:

Budowa autostrady A4 na odcinku Tarnów-Dębica, która wcześniej była spowolniona przejściowymi problemami konsorcjum Hydrobudowy z terminowym regulowaniem płatności na rzecz dostawców i podwykonawców.

Konsorcjum Hydrobudowy budujące odc. A4 odzyskało możliwość
(Omers/Dreamstime)
bESkJGPV

*Budowa autostrady A4 na odcinku Tarnów-Dębica, która wcześniej była spowolniona przejściowymi problemami konsorcjum Hydrobudowy z terminowym regulowaniem płatności na rzecz dostawców i podwykonawców, od piątku jest kontynuowana bez zakłóceń. *

Hydrobudowa odzyskała możliwość regulowania swoich zobowiązań wobec podwykonawców i dostawców, gdyż w czwartek Bank Pekao, finansujący spółkę, zdecydował o odblokowaniu linii kredytowej w pełnej wysokości - poinformował w komunikacie rzeszowski oddział GDDKiA.

GDDKiA poinformowała, że ograniczenie prac było spowodowane przejściowymi problemami konsorcjum Hydrobudowy z terminowym regulowaniem płatności na rzecz dostawców i podwykonawców.

bESkJGPX

_ GDDKiA wszystkie płatności za faktury reguluje terminowo, a niekiedy z wyprzedzeniem jednak specyfika kontraktów autostradowych, opartych na warunkach FIDIC, wymaga od Generalnego Wykonawcy zaangażowania znacznego kapitału obrotowego _ - podała GDDKiA.

_ Dlatego, aby zapewnić płynną realizację tego odcinka A4, dla konsorcjum uruchomiona została celowa linia kredytowa. Część udostępnionego limitu została czasowo zablokowana, co przyczyniło się do powstałych opóźnień w płatnościach. W czwartek Bank Pekao, finansujący spółkę, zdecydował o odblokowaniu limitu w pełnej wysokości _ - dodano.

Wykonawcą robót na tym odcinku jest konsorcjum w składzie: Hydrobudowa Polska, PBG, Aprivia i Siac Construction.

bESkJGQd
bESkJGQy
giełda
wiadomości
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)