Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
konsorcjum stali
12.11.2007 16:02

Konsorcjum Stali przesunęło terminy oferty publicznej

Dystrybutor stali, spółka Konsorcjum Stali, przesunęła terminy pierwotnej oferty publicznej z przyczyn formalnych. Nowe terminy zostaną opublikowane po zatwierdzeniu aneksu do prospektu przez KNF.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Tomasz Brankiewicz)

Dystrybutor stali, spółka Konsorcjum Stali, przesunęła terminy pierwotnej oferty publicznej z przyczyn formalnych, podał oferujący akcje w IPO Millennium Dom Maklerski. Nowe terminy zostaną opublikowane po zatwierdzeniu aneksu do prospektu przez KNF.

"Informujemy, że z przyczyn formalnych Zarząd Konsorcjum Stali podjął decyzję o przesunięciu terminów oferty. Nowe terminy oferty zostaną podane do publicznej wiadomości, niezwłocznie po zatwierdzeniu przez Komisję Nadzoru Finansowego aneksu do prospektu zawierającego stosowne zmiany" - podano w komunikacie.

Zapisy na 931 406 akcji nowej emisji serii B spółki miały odbyć się w dniach 13-16 listopada. Spółka szacowała, że uzyska z emisji 92,70 mln zł netto.

W transzy dużych inwestorów miało zostać zaoferowanych 731 406 akcji, a w transzy inwestorów detalicznych - 200 000 akcji. W przypadku objęcia całej oferty, nowi akcjonariusze będą kontrolować 23,69% akcji, uprawniających do tyluż głosów na WZ.

Środki z emisji spółka chce przeznaczyć na realizację przyjętej strategii, w tym inwestycje oraz środki obrotowe. Największa część środków, 56 mln zł, zostanie przeznaczone na budowę ogólnopolskiej sieci dystrybucyjnej (w tym 18 mln zł na zakup udziałów firmy Bodeko Sp. z o.o. oraz 38 mln zł na budowę trzech nowych oddziałów) do końca 2008 roku, kolejne 22 mln zł - na zwiększenie do końca przyszłego roku udziału przetwórstwa w przychodach poprzez rozwój produkcji zbrojeń budowlanych i konstrukcji stalowych; dalsze 4 mln zł zostanie przeznaczone na rozwój usług dodatkowych w ramach punktów serwisowych zlokalizowanych przy oddziałach handlowych, 3 mln zł - na integrację oddziałów i przejmowanych firm w ramach jednego podmiotu oraz 7,7 mln zł - na środki obrotowe na zatowarowanie trzech nowych oddziałów.

Spółka prowadzi działalność na rynku dystrybucji i przetwórstwa wyrobów hutniczych ze stali zwykłych. Od kilku lat oprócz działalności handlowej zajmuje się również produkcją zbrojeń budowlanych i konstrukcji stalowych oraz oferuje usługi w zakresie cięcia stali na wymiar. Działalność handlowa prowadzona jest w trzech oddziałach na łącznej powierzchni 3,5 ha.

W I połowie 2007 roku jednostkowy zysk netto Konsorcjum Stali wyniósł 8,27 mln zł wobec 2,13 mln zł rok wcześniej przy 216,78 mln zł przychodów wobec 132,12 mln zł rok wcześniej.

Skonsolidowany wynik netto w 2006 roku wyniósł 7,77 mln zł wobec 1,72 mln zł rok wcześniej, przy przychodach odpowiednio: 339,20 mln zł wobec 226,52 mln zł.

Tagi: konsorcjum stali, mil, debiut, giełda, wiadomości, gospodarka, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz